MHP'den hükümete çok ağır eleştiriler

MHP'den hükümete çok ağır eleştiriler.8318
  • Giriş : 28.06.2009 / 18:01:00

MHP'li Şandır, ''Türkiye'nin geleceğini küresel güçlere teslim etmeye çalışan bir iktidarla yönetiliyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şandır, partisinin Mersin'in Silifke İlçe Teşkilatı Kongresi'nde yaptığı konuşmada, hedeflerinin MHP'nin Silifke ve Mersin'deki gücünü Türkiye geneline taşımak olduğunu söyledi.

Türklerin Orta Anadolu'dan geldiğini ifade eden Şandır, küresel güçlerin Türkleri geldiği yere göndermek istediğini öne sürdü.

Türkiye'nin IMF ve ABD'ye mahkum bir ülke haline getirildiğini iddia eden Şandır, ''Şimdi Kürt, Türk, Alevi, Sünni diye milletimizi parçaladılar. Bununla yetinmeyip fabrikaları, bankaları yabancılara sattılar. Şimdi de sahilleri ve hava sahalarını satıyorlar'' diye konuştu.

''Türkiye'nin geleceğini küresel güçlere teslim etmeye çalışan bir iktidarla yönetiliyoruz'' diyen Şandır, şunları kaydetti:

''Eskiden haçlı orduları diye adlandırılan güçler, günümüzde küresel güç olarak adlandırılıyor. Bu küresel güçler, içinde bulunduğumuz yüzyılın ilk çeyreğinde bizi Avrupa'dan silme çabası içine girmişlerdir. Ancak birlik ve beraberliğimiz olduğu sürece bu küresel güçler, Çanakkale'de olduğu gibi amaçlarına ulaşamayacaktır.Bu vatanı 250 bin can ve kan vererek kurduk. Gerekirse bir 250 bin can ve kan daha veririz. Bizi dış baskılarla dağıtamayan, silah gücüyle yıkamayanlar, içerideki arkadaşlarımızı ayartma çabasındalar. Amaçları bizim daha da büyümemizi engellemektir ama bunda başarılı olamayacaklar.''

Konuşmaların ardından, Yaşar Tebelleş, Özer Özel ve Nevzat Kıcalı'nın hazırladığı 3 listeyle seçimlere geçildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*