MHP'den iddianame yorumu

MHP'den iddianame yorumu.8318
  • Giriş : 14.07.2008 / 11:51:00

İddianamenin teknik boyutu ortaya çıktı. Gözler siyasi partilere çevrildi. MHP'den yorum Mehmet Şandır'dan geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon iddianamezsi hakkında zanlılara yöneltilen suçlamalar belli oldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin'ın basın açıklaması sonrası MHP'den ilk yorum Mehmet Şandır'dan geldi. CNN Türk'e konuşan Şandır, darbe günlüklerinin iddianamede yer almamasına çok sevindi..

"Yapılan tanımlar halkın kafasnı karıştırmamalı. Yargının güvenilirliğine gölge düşürülmemeli. Biraz daha sükunetle izlenmesi izlenmesi gerekiyor.

Üzernine yeklenen anlamlar bakımından çok büyük bir iddianame. Siyasetçisi yorumcusu herkes dikkatli olmalı. Biraz daha sabır gösterilmeli. İddianamenin kabul edilmesiyle birlikte topluma bilgi verilmeli, aydınlatılmalı.

Sözde günlüğün yer almaması gerçekten çok sevindim. Darbe iddiaları yakışmaz, yakıştıramıyoruz.

Hiçbir hadise gizli kalmamalı. Bu kadar üzerinde konuşulan konu için ayrı başlık altında sonuna kadar araştırılmalı varsa suçlu ortaya çıkarılması gerekiyor.

Siyasi iktidarın bu konuda topluma net bir şey söylmesini bekliyoruz. Devlet nizamını değiştirici bir girişimi uygun bulmuyoruz.

Bu tur itham ve belki de iftiraların arındırılmasını istiyoruz. Siyasi iktidar tarafından açıklığa kavuşturulmasını bekliyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*