MHP'den iki kadın vekil

MHP'den iki kadın vekil .17623
  • Giriş : 23.07.2007 / 01:36:00

MHP'li 2 kadın milletvekili adayı, yeni parlamentoda görev yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eski İçişleri Bakanı Meral Akşener ile İzmir 1. Bölge ikinci sıradan aday gösterilen Şenol Bal, MHP'li kadın parlamenterler arasında yer alacak.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 2002 seçimlerinde aldığı oyu yaklaşık yüzde 100 artırarak 23. dönemde TBMM'ye girmeyi başardı. MHP, resmi olmayan seçim sonuçlarına göre Türkiye genelinde yüzde 15'e yakın oy alarak, TBMM'ye 69 milletvekili gönderecek. MHP'de yaşanan bu gelişmenin ardından dikkatler parlamentoya giren isimlere çevrildi.

MHP'de İstanbul 3. bölge birinci sıradan aday olan eski İçişleri Bakanı Merak Akşener ile İzmir 1. bölge ikinci sıradan aday olan Şenol Bal, parlamentoya girecek MHP'li kadın parlamenter adayı oldu. Bununla birlikte eski MHP'li bakanlar Osman Durmuş, Tunca Toskay, Faruk Bal, Bekir Aksoy, Gürcan Dağdaş ve Kenan Tanrıkulu'nun da yeniden meclis sıralarında yerlerini almaları bekleniyor.

Bu arada merhum Alparslan Türkeş'in damadı Hamza Hamit Homriş ise Bursa 2. sıradan milletvekili seçildi. Eski başbakanlardan Ferit Melen'in oğlu Mithat Melen de 23. Dönem milletvekili olmaya hak kazandı.

Bu arada eski İstanbul Emniyet Müdürü Hasan Özdemir Gaziantep'ten, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi eski rektörü Osman Çakır Samsun'dan milletvekili olarak meclise girecek isimler arasına girdi. Genel Başkan yardımcılarından Cihan Paçacı ise parlamentoya giren genel başkan yardımcıları arasında yerini aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious