MHP'den 'inadına' afiş

  • Giriş : 03.02.2007 / 00:00:00

Antalya'nın Manavgat ilçesinde bilboardlara 'İnadına Türk', İnadına Müslüman' ve 'İnadına Milliyetçiyiz' afişleri asıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

MHP Manavgat İlçe Teşkilatı tarafından asılan afişlerin Hrant Dink'in cenazesinde atılan ve açılan 'Hepimiz Ermeniyiz', 'Hepimiz Hrant Dink'iz' slogan ve dövizlere tepki olduğu belirtildi. Afişlerde Sarıkamış muharebesinde şehit olan mehmetçiklerin kardan kabartma figürü ve 'Sarıkamış'ta şehit olan Mehmetçikleri unutmadık, unutmayacağız' yazısı yer alıyor.

Cenazede atılan slogan ile açılan pankartların Türk milliyetçilerini üzdüğünü belirten MHP Manavgat İlçe Başkanı İsmail Hakkı Karadağ, Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içinde yaşayan her vatandaşın Türk olmak ve kendisini böyle ifade etmek zorunda olduğunu söyledi. Karadağ, "Türk'üz Türk kalacağız. Hepimiz Ermeniyiz sözü Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içinde yaşayan insanları inciten bir söz." dedi.

Konu ile ilgili yazılı açıklama yapan MHP Manavgat Kadın Kolları Başkanı Gülsema Sert ise, Hrant Dink'in cenazesinden siyasi malzeme çıkarmaya çalışanlara ve atılan sloganlara karşı olduklarını ifade etti. MHP'liler olarak insanların öldürülmesine karşı olduklarını ve 'Allah'ın verdiği canı Allah alır' inancını taşıdıklarını belirten Gülsema Sert, cenazeyi istismar etmek isteyen marjinal grupların hep bir ağızdan söyledikleri 'Hepimiz Ermeniyiz' sözlerinin kendirini üzdüğünü söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious