MHP'li Aktan'dan yalanlama

MHP'li Aktan'dan yalanlama.12342
  • Giriş : 01.02.2008 / 17:17:00

MHP İstanbul Milletvekili Gündüz Aktan, ''Görüşmelerin (Başörtüsüyle ilgili) dışında kalmak için ABD'de bulunduğum iddiaları gerçekleri yansıtmamaktadır'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aktan, yaptığı yazılı açıklamada, ''MHP'nin türban konusundaki açılımı ile aynı fikirde olmadığı ve Anayasa Değişikliği oylamalarına katılmayacağı'' iddialarına ilişkin yayınlanan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bilgisi dahilinde olan ABD gezisinin planlandığında, başörtüsü görüşmelerinin başlamadığını belirten Gündüz Aktan, 1915 olaylarıyla ilgili Indianapolis ve Utah üniversitelerinde konferans vermek üzere ABD'de bulunduğunu kaydetti.

MHP'li Aktan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

''Benim bu görüşmelerin dışında kalmak için ABD'de bulunduğum iddiaları tamamen yanlıştır. Brookings Enstitüsünde, 2008 ve sonrasında ileriye dönük, 'Türkiye-ABD İlişkileri ve İç Politikalarındaki Gelişmeler' üzerine yapılan toplantı sırasında türban ile ilgili sorulara verdiğim cevaplarda, partimizin görüşünü savunarak, Türkiye'nin gündemindeki yapay sorunların çözümünde, MHP'nin yapıcı bir rol üstlendiğini ifade ettim.''

Aktan, açıklamasında, Anayasa değişikliğinin TBMM Genel Kurulunda yapılacak 2. tur oylamasına katılacağını da bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious