MHP'li Bal: Erdoğan'a yapılanı kınıyoruz

MHP'li Bal: Erdoğan'a yapılanı kınıyoruz.7873
  • Giriş : 31.01.2009 / 15:56:00

MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal, ''Davos'ta Başbakan Erdoğan'a yapılan yakışıksız hareketi şiddetle ve nefretle kınıyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Faruk Bal, Erzurum'da Aziziye DÜğün Salonu'nda, partisinden aday gösterilen belediye başkan adaylarının tanıtım programında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'ta Türk milletini temsil ettiğini belirterek, kendisine yapılan yakışıksız harekete gösterdiği tavrı takdir ettiklerini söyledi.

Başbakan Erdoğan'ın Davos dönüşü düzenlediği basın toplantısında ise tavrının moderatöre olduğunu belirterek hedef değiştirdiğini öne süren Bal, bu durumu da tasvip etmediklerini kaydetti.

Bal, şöyle konuştu:

''Davos'ta yapılan yakışıksız harekettir. Başbakan Erdoğan'a yapılan yakışıksız hareketi şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Erdoğan'dan Davos'taki asil tavrını bir zamanlar Türkiye pasaportu taşıyıp şimdi Irak Cumhurbaşkanı olan ve Türkiye'yi tehdit etme cüretini gösteren Celal Talabani'ye karşı da göstermesini bekliyoruz. AB'nin dayatmacı politikalarına karşı da bu asil tavrın gösterilmesini bekliyoruz. MHP olarak bunun gösterilip gösterilmeyeceğini takip edeceğiz.''

Hükümetin politikalarını da eleştiren Bal, ''Bu hükümet döneminde Türk milleti fakirleşmiştir. Limanlar, tersaneler satılmıştır. Erzurumluların tıpkı 1919'da yaşanan manda ve himaye dayatmalarına karşı nasıl bu milleti uyandırdı ise bugün de aynısını yapması gerekir. Çünkü ülkeyi yönetenler gaflet ve dalalet içindedir. 29 Mart seçimleri bu bakımdan büyük önem arz ediyor'' dedi.

MHP Erzurum Milletvekili Zeki Ertugay da 29 Martta yapılacak yerel seçimlerden büyük bir zaferle çıkacaklarına inandıklarını belirterek, bölgede giderek gerileyen ve büyükşehir statüsünde olmasına rağmen köy görünümüne bürünen Erzurum'a makus talih biçenlerden hesap soracaklarını kaydetti.

Daha sonra, MHP'nin Erzurum büyükşehir belediye başkan adayı Kamil Aydın ile ilçe ve belde belediye başkan adayları tanıtıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*