MHP'li Bal: Türkiye süratle tehlikeli bir noktaya gidiyor

MHP'li Bal: Türkiye süratle tehlikeli bir noktaya gidiyor.11638
  • Giriş : 02.07.2008 / 06:19:00
  • Güncelleme : 01.07.2008 / 23:58:38

MHP'li Faruk Bal, son gözaltıları değerlendirdi: "Bıçak kemiğe dayandı."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AKP'nin 5 yıllık iktidarından sonra yeniden iktidarı eline almasıyla birlikte birtakım denetim mekanizmalarını tahribe sokmuştur. Devlet içinde partileşmeye yönelmiş, yargıyı siyasallaştırmıştır.

İstanbul'da 30-40 tane bombanın bulunmasıyla darbe hazırlığı iddiasıyla operasyon başlamıştır. Bu sürecin hukuk kuralları içinde yapılması gerekirken hukukun meşru ortamda yapılması fikrine uyulduğu düşünülmemelidir. İşin yargı bölümünde birçok bilgi kirliliği ortaya çıkmıştır. Bu tahkikatın geciktirilmiş olması Yalçınkaya'nın sözlü savunmasını vereceği güne denk getirilmesi şaşırtıcıdır.

Elimizdeki verilere göre bir grubun devlet içinde çeteleşme hareketi olduğunda söz ediliyorsa bu tahkikatın bu kadar uzun sürmesi şaşırtcıdır. Bugün önemli şahsiyetlerin gözaltına alınması tesadüf oalrak algılanmay6acaktır. Varılmak istenen sonuç yargıya gözdağı mı, yanına alamadığı bir kitleye gözdağı vermek mi, kutuplaşmayı mı ifade etmektedir? Bunların hangisinin doğru olduğuna dair kanaata sahip değilim. Çaresi herkes demokratik kurallar çerçevesinde hareket etmek zorundadır.

Türkiye süratle tehlikeli bir noktaya gidiyor. Bu toplumsal çatışmaya dönüşebilir. Bu sıkıntının demokratik teamüllerle çözülmesi gerekmektedir.

Türkiye'de kutuplaşma son noktaya ulaşmış, bıçak kemiğe dayanmıştır. Herkesin aklıselime dönmesi MHP'nin talebidir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious