MHP'li başkan, kavgada hayatını kaybetti

MHP'li başkan, kavgada hayatını kaybetti.97254
  • Giriş : 21.10.2006 / 00:00:00

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bahçesaray İlçe Teşkilat Başkanı Burhanettin Tenli, uğradığı silahlı saldırı sonucu öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kaymakam Bünyamin Yıldız, Tenli'nin (36) İslam Mahallesi'ndeki işyerine geldiği belirtilen kişi yada kişilerce ile aralarında alacak-verecek nedeniyle tartışma çıktığı ve Tenli'nin kafasına aldığı 6-7 yara ile hayatını kaybettiğini belirtti.

Yıldız, "Tenli, kendine ait iş yerinde alacak verecek meselesi yüzünden çıktığını tahmin ettiğimiz bir olayda hayatını kaybetti. Tenli'yi sabah saatlerinde dükkânın kapısı üzerine kilitli şekilde yerde yatarken bulundu. Cansız bedeniyle karşılaşılınca Tenli, İlçe Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tenli'nin, geçici köy korucusu ve aynı zamanda ilçe esnaflarından biri olduğunu kaydeden Kaymakam Yıldız, "Gece saat 22.00 sıralarında meydana gelen ve ilçemizi üzen olayın failleri belli değil. Tenli'nin alacak verecek meselesi nedeniyle dükkanında tartışmalar çıktığı ve bu tartışmanın daha sonra kavgaya dönüştü. Olay yerinde kaleşnikov marka piyade tüfeği ile tabanca merilerinin boş kovanlarına rastlanıldı" şeklinde konuştu.

MHP İlçe Başkanı Tenli, aynı zamanda koruculuk yaparken ilçede bulunan kendine ait dükkanını işletiyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious