MHP'li başkan ‘cinayete azmettirmekten' tutuklandı

  • Giriş : 19.04.2007 / 00:00:00

Bilecik'in Osmaneli İlçesi'nde geçen yıl ‘domuz bağı' ile bağlanan Ercan Işık'ın (35) öldürülmesinde azmettirici olduğu iddia edilen Adapazarı'nın Hanlı Beldesi Belediye Başkanı MHP'li Ali Afacan tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İznik Yolu'nda 2006 yılında bir tarlada cesedi bulunan ve Adapazarı'nın Hanlı Beldesinde oturan Ercan Işık'ın katil zanlıları olarak A.A. ile H.T. jandarma tarafından yakalandı. Olayda kullandıkları aracı Adapazarı'ndan kiraladıkları belirtilen 2 zanlı yargılandıkları davada Hanlı Beldesi Belediye Başkanı Ali Afacan'ın azmettirdiğini öne sürdü.

Osmaneli Sulh Ceza Mahkemesi'nce ‘cinayete azmettirmek' suçundan hakkında yakalama müzekkeresi çıkartılan Belediye Başkanı Ali Afacan, jandarma tarafından gözaltına alınarak Osmaneli'ye götürüldü. Çıkartıldığı mahkeme tarafından ‘Cinayete azmettirmek' suçundan tutuklandı.

Osmaneli- İznik yolunun Apaçtu Mevkii'nde 8 Kasım 2006 tarihinde ormanlık alanda koyun otlatan çoban çıplak halde el ve ayakları arkadan bağlanmış ceset bulmuştu. Bu cesedin yapılan incelemesinde Adapazarı Hanlı Beldesi'nde oturan Ercan Işık'e ait oldugu belirlenmişti. Konya'da dolandırıcılık suçundan sabıkası olan A.A. ve H.T. katil zanlısı olarak yakalanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious