MHP'li başkandan skandal olacak sözler

MHP'li başkandan skandal olacak sözler.11052
  • Giriş : 11.07.2009 / 21:00:00

"Türkiye Cumhuriyeti devleti ne zaman Türkler tarafından yönetilmeye başlar, o zaman sıkıntılar biter"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Muğla'nın Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'nın yaptığı "Türkiye Cumhuriyeti devletini ne zaman Türkler yönetmeye başlar, o zaman sıkıntılar biter." sözlerine tepkiler sürüyor.

Saatcı'nın bir ziyareti sırasında Çin'de Uygur Türkleri'ne yapılan saldırlar konusunda açıklamalar yaperken sarfettiği "Türkiye Cumhuriyeti devleti ne zaman Türkler tarafından yönetilmeye başlar, o zaman sıkıntılar biter." sözlerine AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan sert tepki gösterdi. Saatcı'nın büyük lokma yediğini iddia eden Türkan, Türkiye'nin dün olduğu gibi bugün de Türkler tarafından yönetildiğini söyledi. Çin'de Uygur Türkleri'ne yönelik yapılan saldırıları kendilerinin de AK Parti olarak kınadıklarını hatırlatan Türkan, Saatcı'nın sözlerini haddi aşan açıklama olarak niteledi.

AK Parti'li Türkan, "Büyük lokma yememek lazım. İnsanın boğazına takılabilir. Büyük laf etmek büyük lokma yemekten daha tehlikelidir. Bu açıklamayı da şiddetle ve esefle kınıyorum. Bu söz irade dışında söylenmiştir diye umuyorum. Çünkü Türkiye, bugün olduğu gibi dün de, Ulu Önder Atatürk'ten bu yana da Türkler tarafından yönetilmektedir." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*