MHP'li Çakır'a göre AKP'nin alternatifi

MHP'li Çakır'a göre AKP'nin alternatifi.7873
  • Giriş : 11.07.2008 / 16:02:00

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Osman Çakır, AK Parti'nin alternatifinin CHP olmadığını belirterek gerçek alternatifi açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Osman Çakır, ''AK Parti'nin alternatifi CHP değil, MHP'dir'' dedi.

Çakır, Gül-San Sanayi Sitesi'nde esnafla bir araya gelerek Türkiye gündeminde yer alan konulara ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Türkiye'de uygulanan ekonomik politikanın sağlıksız olduğunu ileri süren Çakır, ''Bu politika değişmedikçe sanayici daha fazla ayakta kalamaz. Bunun için de önümüzdeki yerel seçimde AK Parti'nin oyunun çok aşağı çekilmesi lazım. Eğer bu yapılmazsa bu gidişe dur demek asla mümkün olmaz'' dedi.

Yaşananlardan şikayetçi olanların ve sorunların çözüme kavuşmasını bekleyenlerin yerel seçimlerde partisine destek vermesini isteyen Çakır, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''AK Parti'nin alternatifi CHP değil, MHP'dir. Sizi tüm sıkıntılardan kurtaracak olan tek parti vardır o da MHP'dir. İnsanımız kandırılıyor. Samsun'a 6 yıldır hiçbir şey yapılmadı. Yıllardır tersane tersane diyorlar. 6 yıl oldu. 6 yılda bir tersane yapılmaz mı? Kandırıyorlar, oyalıyorlar. Samsun'a ait yatırımlar satılıyor, paraları başka yerlerde kullanılıyor. Bütün bunların ortadan kalkması için yerel seçimlerde cevabınızı iyi vermelisiniz. Bu seçim cevap verme zamanıdır.''

Esnafın toplumun temel taşı olduğunu, ancak bu kesimin de büyük sıkıntı içinde olduğunu iddia eden Çakır, ''Esnafın durumu içler acısı. Dükkanlar kapatılıyor, işçiler çıkarılıyor. Esnaf çok zor durumda. Esnafın mutlaka desteklenmesi lazım'' dedi.

İktidarın halkın sorunlarından habersiz olduğunu da öne süren Çakır, CHP'nin de çare olamayacağını ifade ederek, ''Geriye uzlaştırıcı ve halkın sorununu Mecliste dile getiren tek parti kalıyor o da Milliyetçi Hareket Partisi'dir'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*