MHP'li Coşkun: Kaos çıkarmak istiyorlar

MHP'li Coşkun: Kaos çıkarmak istiyorlar.9223
  • Giriş : 02.02.2008 / 16:54:00

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Osmaniye Milletvekili Hakan Coşkun, başörtüsüne karşı çıkanların ülkede kaos çıkarmaya çalıştıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Coşkun, MHP Osmaniye İl Başkanlığını ziyaret ederek, İl Başkanı Yener Tuncer ve partililerle görüştü. Burada başörtüsünün dinin gereği olduğunu hatırlatan Coşkun, 40 yıllık bir sorunun çözülmesi için parti olarak meclise bir yasa teklifinde bulunduklarını aktartı.

Milletvekili Coşkun, "Bu yasak kalkmalı ve genç kızlarımız üniversiteye rahatça girebilmeli. Bizim parti olarak konuyla ilgili tavrımız bellidir. Meclisin üstünde hiçbir güç yoktur. Nasıl ki başörtülü bir bayana sen kamu hizmeti alamazsın diyemiyorsanız aynı şekilde bir bayana üniversiteye girişinde inancının gereği örttüğü başörtüsünü çıkar diyemezsiniz." dedi. Başörtüsüne yasak isteyenlerin laikliği savunma adına ülkede kaos çıkarmaya çalıştıklarını bildiren Milletvekili Coşkun, parti olarak yasağın kalkması için çalıştıklarını kaydetti.

"VAKIFLAR KANUNU YUNANİSTAN'DAKİ GİBİ OLSUN"

Bu arada mecliste görüşülen Vakıflar Kanunu'na da değinen Coşkun konunun başörtüsü tartışmaları nedeniyle kamuoyu tarafından tam olarak tartışılamadığını kaydetti.

Daha fazla özgürlük ve demokrasi adına ülke topraklarının yabancı devletlere peşkeş çekileceğini aktaran milletvekili Hakan Coşkun, Avrupa Birliği (AB) uyum yasaları çerçevesinde çıkarılacak Vakıflar Kanunu'nu ihanet kanunu olarak nitelediklerini kaydetti. Parti olarak Yunanistan'da Vakıflar Kanunu nasıl uygulanıyorsa o şekilde uygulanmasını teklif ettiklerini, ancak iktidar partisinden olumlu bir sonuç alamadıklarını ifade eden Coşkun, "AB ülkesi Yunanistan kendi sınırları içerisindeki camiye kendisi atama yapıyor. Ancak bu kanun çıktığında bakanlar kurulu kararı olmaksızın başka dinlerin cemaatleri ülkemizde rahatlıkla vakıf kurabilecek, bunun ötesinde birçok yerde hak talep edebilecek" şeklinde konuştu.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious