MHP'li Gürcan Dağdaş, cuntacı zihniyeti hedef aldı

MHP'li Gürcan Dağdaş, cuntacı zihniyeti hedef aldı.9610
  • Giriş : 13.04.2008 / 13:31:00

MHP Kars Milletvekili Gürcan Dağdaş: "Türkiye'de bir darbe arayışı içerisinde olan bir guruplaşma var"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kars Milletvekili Gürcan Dağdaş, AK Parti'nin kapatılma davasının açılmasıyla beraber Türkiye'de yeni bir pencerenin daha açıldığını ifade ederek, "Pencereden ortaya şu çıktı: Türkiye'de bir darbe arayışı içerisinde olan bir guruplaşma var" dedi.

Karabağ Otel'de basın mensupları ve partililerle biraraya gelen MHP Kars Milletvekili ve Devlet eski Bakanı Gürcan Dağdaş, gündeme ilişkin soruları cevapladı. Parti kapatma konusunda yapılması öngörülen Anayasa Değişikliği konusunda AK Parti'yi ve genel başkanını kurtarma gibi bir niyetleri olmadığını vurgulayan Dağdaş, "Kaldı ki AK Parti'nin genel başkanının kellesini kurtaracak yeterince Avrupalı dostu var. Bu Avrupalı dostlarının son günlerde en öndeki temsilcisi Barroso'nun boru öttürmeye çalıştığı bir Türkiye yok. Yani Barroso'nun borusunun öteceği bir Türkiye, kendisini inkâr etmiş bir Türkiye'dir. Türkiye bağımsız bir ülkedir, bağımsız bir yargıya sahiptir. Türk yargısına Barroso'nun borusu ötmez" diye konuştu.

AK Parti'nin kapatılma davasının açılmasıyla beraber Türkiye'de yeni bir pencere daha açıldığını dile getiren Dağdaş, bu pencerenin aslında hep var olduğunu, ama şimdi perdesinin açıldığını kaydetti. Dağdaş, pencereden, Türkiye'de bir darbe arayışı içerisinde olan bir guruplaşmanın olduğunun ortaya çıktığını aktararak, "Türkiye'yi bir kardeş kavgasına götürmek isteyen içerde ve dışarıda odaklar, organizasyonlar var. Türkiye'de demokrasiyi tatil ettirmek isteyenler, bu hırsız düzenini devam ettirmek isteyenler, bölücüler var. Herkes bu süreçte ülkenin huzurunu kaçırarak amaçladığı hedefe ulaşmak için bir gayret içerisindedir" şeklinde konuştu.

Olup biten tiyatroyu seyrettiklerini ifade eden Dağdaş şunları söyledi: "MHP'yi bu işe bulaştırmaya çalışanlar bu kapatılma davası ile beraber daha da hareketlendiler ama bu bugün değil epeydir uğraştıkları bir işti ve bu işte MHP'nin duvarında bir gedik açamadılar. Bundan sonra da bu özeni koruyarak MHP'liler bu gediği açtırmayacaklardır. Türkiye'de iktidar olmayı hedefleyen ve ülkeyi içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtaracağına inancı olan bir siyasal partiyiz. Bunun ötesinde hiçbir şekilde bizi kavganın, dövüşün ortasında, yanında kimse göremeyecektir."

Dağdaş, kendisinin de 1980 dönemini yaşamış biri olduğunu söyleyerek, "Allah, Türkiye'yi bir daha 1980 öncesine götürmesin" dedi. Türkiye'yi 80 öncesine götürme arayışlarının olduğunun altını çizen Dağdaş, üniversitelerde iki karşıt görüş olmadığını savundu. "Üniversitelerde olup biten şudur, PKK üniversite ve siyaset zeminine indi" diyen Dağdaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Üniversitelerimizde PKK'lıların tıpkı dağdan inip bu milletin canına malına kastettikleri gibi bir terör fotoğrafı veren davranışları var. Akdeniz Üniversitesi'nde olan da budur. Öğrenci yurdunun belirli katları PKK'lılar tarafından sözde bayrakları ile donatılarak, o katlara insan girilmesine izin verilmemiştir. Diğer katlarda kalan öğrencilere tacizde bulunulmuştur. Üniversitede iki karşıt görüş yok. Üniversiteler PKK'nın terör estirdiği bir arenaya dönmüş, buna da bu ülkenin vatan, millet, bayrak noktasında mensubiyeti olan çocuklarının kızgınlığı ve kırgınlığı var. Bunu da bir çatışmaya dönüştürmek isteyen bir el var. O el kırgın ve kızgınların içerisinden birine yumruk attırmak istiyor, onu başaramayınca Akdeniz Üniversitesindeki fotoğraftaki o psikopat ruhu çıkarıp tetik çektirerek bunun böyle olduğunu anlatmaya çalışıyor. Üniversitelerde olup biten budur."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious