MHP'li Mehmet Şandır'dan CHP'ye 'laiklik' yanıtı

MHP'li Mehmet Şandır'dan CHP'ye 'laiklik' yanıtı.14166
  • Giriş : 06.02.2008 / 16:22:00
  • Güncelleme : 06.02.2008 / 16:35:37

Şandır, CHP'ye en iyi değerlendirmeyi halkın yapacağını savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, CHP'nin Anayasa'ya aykırılık iddiasına cevap verdi. Şandır, CHP'ye en iyi değerlendirmeyi halkın yapacağını savundu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, CHP'nin Anayasa'ya aykırılık iddiasına cevap verdi. Şandır'ın açıklamaları şöyleydi:

"MHP'nin iyiniyetle ortaya koyduğu bu girişimi yeni kriz ve gerilim sebebine dönüştürenlere halkımız gerekli değerlendirmeyi yapacaktır.

Meclis'in yüzde 60'nın bu teklifin laikliğe aykırı olduğunu iddia etmek maksadı aşar. Bunu şiddetle reddediyoruz. Biz toplumun içinde yaşanan sorunların çözümü için uğraşıyoruz. 40 yıldır tartışıyoruz. Bir 40 yıl daha mı tartışalım. Eğitim özgürlüğünün engellenmesini nasıl savunabilirsiniz.

Laiklikle ilgili hassasiyeti biz de paylaşıyoruz. Anayasanın telif edilmez maddeleri bellidri. Anayasa'nın savunucusu Türk milletidir.

MHP laikliğin ve birlik ve beraberliğin teminatıdır. yapılan teklifin eksik ve yetersiz olduğunu söylemnek başka aykırı olduğunu söylemek başkadır. Sorun çözülmesin mi? Niyet okuyarak bu teklif mahkum edilmemeli. Bu kanun teklifi sadece yükseköğretimle sınırlı ve eşit eğitim hakkını savunan bir teklftir. Başka bir yere çekilmemelidir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious