MHP'li Oktay Vural'dan 'belge' açıklaması

MHP'li Oktay Vural'dan 'belge' açıklaması.11589
  • Giriş : 24.06.2009 / 18:00:00

Vural, Askeri Savcılığın, ''Taraf gazetesi belgesinin Genelkurmay'da hazırlanmadığı'' açıklaması ile ilgili konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vural, söz konusu belgenin, ''TSK'nın siyasete müdahalesi ve AK Parti'yi bitirme planı'' olarak gündeme taşındığını ve bu eksende derin tartışmalar yaşandığını söyledi.
''Eğer bir kurum tarafından hazırlanmadıysa bu belgeyi AKP'yi bitirme planı olarak sunanlar kimlerdir?'' diye soran Vural, şunları söyledi:

''Bundan ne amaçlandı, hangi amaçlara ulaşıldı? Bu konuda kimler nemalandı? Belge Genelkurmayda hazırlanmamış olabilir. Ama böyle bir belge üzerinden üretilmiş siyaset, sahte kahramanlıklar varsa bunun ardındaki gerçekleri bilmek, demokraside her vatandaşın hakkıdır. Bu belge doğru değilse bu belgeyi hazırlayanların amaçlarının ortaya çıkarılması demokrasiye hizmet olacaktır. Bunun sorumluluğu da AKP Hükümeti'ne aittir. Hepimizi meşgul eden bir eksende, asker sivil gerilimi ekseninde, bir siyasi manipülasyon ortamı oluşturulan böyle bir belge ekseninde, gerçeklerin ortaya çıkmasını talep etmemiz, demokratik hakkımızdır. Asker sivil gerilimi üzerinde siyaset oluşturanların, bu işten nemalanarak siyaset üretenlerin ve siyasete müdahale etmek isteyenlerin gerçek yüzlerini görmemiz gerekiyor.''

Vural, MHP olarak, AK Parti hükümetinden; belgeyi hazırlayanların kimler olduğunun tespitini, komplonun hangi amaçla kullanıldığının açığa çıkarılmasını talep ettiklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*