MHP'li Şandır, AK Parti'ye ilginç bir benzetme yaptı

MHP'li Şandır, AK Parti'ye ilginç bir benzetme yaptı.8318
  • Giriş : 30.03.2008 / 08:10:00
  • Güncelleme : 30.03.2008 / 01:46:33

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şandır, Damat Ferit Paşa'nın bile AKP'nin durumuna düşmediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mersin'in Anamur ilçesinde partisinin ilçe örgütü tarafından düzenlenen programda konuşan Şandır, AK Parti hakkında, Türkiye Cumhuriyeti'nin değiştirilemez niteliklerine karşı organize bir suç örgütü olmak ithamı ile Anayasa Mahkemesi'nde temelli kapatma talebi ile dava açıldığını kaydetti.

AK Parti'nin Türkiye tarihinde görülmemiş şekilde zor duruma düştüğünü ifade eden Şandır, "Türkiye'nin tarihinde, yani Osmanlı'nın tarihini incelemek lazım Damat Ferit bile bu kadar zor durumu düşmüş olamaz. Yani o milli mücadele de, yani müstevlilerin siyasi emelleri ile siyasi çıkarlarının tevhit etmiş devlet yöneticileri bile bu duruma düşmüş olamaz. Hukuk tabiri ile Türkiye'yi yöneten siyasi iktidar bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin niteliklerini değiştirmek için suç örgütü olmak ithamı ile Anayasa Mahkemesi'nde temelli kapatılma istemi ile dava açılmış durumdadır." dedi.

Mehmet Şandır, "Meclis'te biz çok yakın bulunduğumuz için görüyoruz süngüsü düşmüş asker gibiler, ne heyecanları var ne hevesleri var. Ne genel kurula geliyorlar bakanları öyle milletvekilleri öyle. Kolay mı zannediyorsunuz? Yani bir partinin kapatılması talep edildiğinde o partinin yöneticilerini izliyoruz. Eskiden bizimle çıngarlaşırlardı artık onu da yapmıyorlar. Artık Türkiye'nin geleceği ile karar alabilmek yani Türkiye hakkında karar verenlerin hakkında karar verenlere karşı Türkiye'nin ve Türk milletinin geleceğini savunabilme gücü olabilir mi? Adam 3 ay sonra kapatılacak yani. İnanın, etrafınıza bakın bürokratlar bile bunları tiye alacaklar. Kapatılacak partinin bakanı hangi bürokrata emir verebilir. Halbuki Türkiye'nin toprakları ayaklarınızın altından kayıyor." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious