MHP'li Şandır faturayı kesti: AKP sorumlu

MHP'li Şandır faturayı kesti: AKP sorumlu.14166
  • Giriş : 21.06.2009 / 06:00:00
  • Güncelleme : 21.06.2009 / 00:13:05

Şandır, ''Son günlerdeki 'belge' konusu, Türkiye'ye ve Türk milletine yakışmıyor. Sorumlusu AK Parti iktidarıdır''

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mehmet Şandır, MHP Tarsus Teşkilatının, Mehmet Çelebi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı'ndaki konuşmasında, son günlerde bir ''belge'' tartışmasının yaşandığını belirtti.

Bu konunun Türkiye'ye ve Türk milletine yakışmadığını kaydeden Şandır, ''Bunun sorumlusu AK Parti iktidarıdır. Alınması gereken tedbirleri zamanında ve yeterince almayan Hükümet, maalesef ülkemize yakışmayan, böyle sahte ve sanal belgelerle demokrasimize hakaret edilmesine vesile olmaktadır'' dedi.

Şandır, söz konusu belgenin sahte de gerçek de olsa, Türkiye için sorun olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

''Bir an önce bu belgenin gerçekliğinin ortaya çıkartılmasını, suçluların cezalandırılmasını talep ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin, Cumhuriyet değerlerinin gerçek sahibi Türk milletidir. Cumhuriyeti korumak, kollamak doğrultusunda bazı kişilerin hukuk dışı, milletin iradesine tehdit teşkil edecek birtakım niyetler taşımasını hak görmüyoruz, doğru bulmuyoruz.

Belge sahte ise Türk Silahlı Kuvvetlerini kim yıpratmak istiyor, bunun sorumluları ortaya çıkartılmalıdır. Gerçekse Türk Silahlı Kuvvetlerinin içinde birilerinin hukuk dışı yollarla demokrasiye, milletin iradesine müdahale niyeti mutlaka karşılığını bulmalıdır.''

''TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ PROBLEMİ AK PARTİ''

MHP Grup Başkanvekili Şandır, Türkiye'nin en büyük probleminin, AK Parti tarafından yönetilmesi olduğunu iddia etti.

AK Parti'nin ülke güvenliği açısından büyük bir tehdit oluşturduğunu öne süren Şandır, ''Bugün ülkemiz, üretimsiz hale gelmiştir. Üretim tesisleri AK Parti tarafından yabancılara satılmıştır, yabancılaştırılmıştır. Bankalarımız, sigortalarımız, büyük şirketlerimiz yabancılara satılmıştır'' dedi.

Türkiye'nin milli kimliğiyle oynandığını belirten Şandır, ''Türk-Kürt, Alevi-Sünni şeklinde toplumumuz bin yıllık kardeşliğini parçalama projelerine Başbakan eş başkanlık yapmaktadır. Bu ülkenin çok önemli kaynakları var. Bu kaynaklar halk için kullanılsa, Türkiye'miz lider ülke konumuna ulaşacaktır'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından kongrede, mevcut ilçe başkanı Hakan Özbelli ile Ali Şimşek ve Cemal Kemaloğlu'nun başkanlığındaki 3 liste ile seçimlere geçildi.

Kongreye, MHP Mersin Milletvekili Akif Akkuş, MHP Mersin İl Başkanı Mahmut Tat, Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile belde belediye başkanları da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*