MHP'li Şandır: Tezkereyi destekleriz

MHP'li Şandır: Tezkereyi destekleriz.8318
  • Giriş : 11.09.2008 / 14:54:00

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, bölücü terörün durdurulması için sınır ötesi operasyonun devamı gerekiyorsa, bir tezkere getirilebilineceğini, MHP'nin, bunu destekleyeceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şandır, Türk Silahlı Kuvvetlerinin PKK'ya yönelik sınır ötesi harekat düzenlemesine ilişkin verilen yetkinin süresiyle ilgili yaptığı açıklamada, bölücü terörün saldırılarının bir an önce durdurulması gerektiğini bildirdi.

Bunun için hükümetin, yapılması gerekenleri yerine getirmesi gerektiğini dile getiren Şandır, "TBMM olarak biz, AKP iktidarına sınır ötesi operasyon yapabilme yetkisi vermiştik. Bölücü terörün saldırılarını durdurmak için sınır ötesi operasyonun devamı gerekiyorsa bir tezkere getirilebilir. MHP olarak biz bunu destekleriz. Bizim istediğimiz şey bölücü terörün kökünün kazınması ve bitirilmesidir. Bunun için sorumluluk siyasi iktidardadır" dedi.

Şandır, son zamanlarda terörle mücadele kapsamında şehit sayısında gözle görülür bir artışın olduğuna dikkati çekerek, "Bölücü saldırılar bir yerlerden cesaret almaktadır. Terör artık büyükşehirlerde kitlesel katliamları planlamaktadır. Bölücü terör, devlet kurumlarına saldırmaktadır. Bütün sınır ötesi operasyonlara rağmen bölücü terörün saldırılarında artış, siyasi iktidarın zayıflığını göstermektedir. Anlaşılıyor ki siyasi iktidarın politikaları ve yaklaşımları, bölücü terörü cesaretlendirmektedir" görüşünü savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*