MHP'li Şandır Tüzmen'i istifaya çağırdı

MHP'li Şandır Tüzmen'i istifaya çağırdı.8318
  • Giriş : 15.09.2008 / 20:11:00

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in Rusya ile yaşanan krizin sorumlusu olduğunu öne sürerek, bir an önce istifa etmesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şandır, MHP Mersin İl Başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in yaptığı açıklamalarla çiftçinin zararını artırdığını iddia ederek, önce susmaya daha sonra ise istifaya davet etti.

AK Parti Hükümeti'nin uyguladığı tarım politikalarının, Türk tarımını bitirme noktasına getirdiğini iddia eden Şandır, Rusya ile yaşanan gümrük krizinin en çok Mersinli çiftçilere zarar verdiğini belirtti.

Mersin Milletvekili olan Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'e göre Rusya'ya yapılan ihracatta çiftçinin zararının 1 milyar dolara ulaştığını anlatan Şandır, "Bu zararın daha da büyümesi ve Rusya pazarının kaybedilmesi ihtimali ortada iken Tüzmen, her gün televizyonlarda kendisinin haklı olduğunu ifade etmekte, kendisinin Rusya'ya karşı önerdiği tedbirleri almayan hükümeti suçlayarak ucuz kahramanlık yapmaktadır" diye konuştu.

Yaşanan kriz nedeniyle yaklaşık 4 milyon çiftçinin, yüzlerce ihracatçı ve lojistik firmasının zararının her geçen gün artığına dikkat çeken Şandır, şöyle devam etti: "Türkiye tedirgin bir bekleyiş içinde kıvranırken, yaşanan kriz karşısında AK Parti Hükümeti'nin ve bakanlarının televizyon şovlarını ve birbirlerini suçlayan, yalanlayan ve çelişen beyanlarını izlemekteyiz. Bunun en son örneğini Tüzmen'in Rusya'ya karşı 'kırmızı hat uygulaması başlatılmalı' beyanı karşısında, Devlet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek'in 'Rusya'ya karşı kırmızı hat uygulaması başlatılmayacaktır' açıklaması ile kamuoyuna yansıdı."

Tüzmen'in açıklamalarının Mersinli çiftçilerin zararını her gün artırdığını, morallerini bozduğunu ve umutlarını tükettiğini iddia eden Şandır, şunları söyledi: "Bakan Tüzmen'i sebebi ve sorumlusu olduğu bu krizden dolayı kınıyor, sorumsuzca konuşarak çiftçinin zararını artırmaktan vazgeçmesini istiyoruz. Sorunu çözemeyen, beyanları ile çiftçinin zararlarını her geçen gün artıran Tüzmen'i susmaya, daha da ötesi erdemli davranarak istifa etmeye çağırıyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*