MHP'li Şandır'dan dua çağrısı

MHP'li Şandır'dan dua çağrısı.8318
  • Giriş : 23.02.2008 / 18:17:00

''Türk Silahlı Kuvvetleri, bu ülkenin birlik ve beraberliğini bozmak isteyen PKK ile operasyona girmiştir." diyen MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, vatandaşa çağrıda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şandır, Mersin'de Sivas ve İlçeleri Dayanışma ve Kültür Derneğini ziyaret ederek, üyelerinin sorunlarını dinledi. Birlik ve beraberliğin önemine değinen Şandır, 'Çok sorun olabilir, aç olabilir, yersiz olabiliriz. Hatta çözümsüz bile olabiliriz. Ama komşumuzdan endişemiz varsa, o gece uyuyamazsınız.

Bu topraklarda yaşayan insanları etnik, mezhep veya bölge gibi sebepler geliştirip, insanları ayrıştırmaya sonra da çatıştırmaya çalışan güçler, bu ülkenin en büyük düşmanlarıdır'' dedi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sınır ötesi harekatına da değinen Şandır, ''TSK, bu ülkenin birlik ve beraberliğini bozmak isteyen PKK ile operasyona girmiştir. Gelin milletçe TSK için temenni ve dua edelim'' diye konuştu. Şandır, şöyle devam etti: ''Bu Ordu Fatih'in, Atatürk'ün ve peygamberin ordusudur.

Bu nedenle bu Ordu başarılı olmalıdır. En az kaybını vererek hedefleri gerçekleştirip birliklerine geri dönmeleri, en büyük temennimiz olsun. Gelin milletçe destek kampanyası başlatalım. Neyimiz varsa ne kadar verebiliyorsak destekçisi olalım TSK'nın... Buna, hepimiz destek verelim. Hiç bir şey yapamıyorsak dua ederek destek verelim.''

-NÜKLEER SANTRALLER-

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Şandır, nükleer santral çalışmalarını değerlendirirken ''Mesele, nükleer teknolojiye sahip olmaktır. Dolayısıyla Türkiye en kısa sürede en uygun yerde nükleer santral enerjisini uygulamaya koymalıdır'' dedi. Şandır, ''Bu konuda Mersin'in seçilmiş olması bir handikaptır.

Çünkü Mersin bir turizm kenti olmalıdır. Turizm bölgesinde nükleer santral, caydırıcı bir etki olacaktır. Ama Türkiye, hızla nükleer santralin bilgi ve teknolojisine sahip olmalıdır'' diye konuştu. Bir gazetecinin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, yükseköğretimde başörtüsünün serbest bırakılmasını öngören değişikliği onaylamasına ilişkin sorusu üzerine Şandır, şunları söyledi:

''Bununla ilgili söylenenler söylenmiştir, süreç devam etmektedir. MHP olarak bu toplumsal sorun haline gelen başörtüsü sorununun çözülmesini istiyoruz. Çözülmesi için de iyi niyetle bir teklif getirdik. AK Parti, buna destek verdi. Bunun uygulamasını izlemeliyiz artık. Daha fazla konuşarak, konuyu çözümsüzlüğe itmemeliyiz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious