MHP'li Şandır'dan ilginç çıkış

MHP'li Şandır'dan ilginç çıkış.8318
  • Giriş : 31.05.2008 / 21:02:00

MHP Grup Başkanvekili ve Mersin Milletvekili Mehmet Şandır MHP Van İl başkanlığı ve Erciş İlçe Başkanlığının daveti üzerine bölgeyi ziyarete geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şandır, Balıkbendi Mesire Alanını gezdikten sonra ilçe teşkilat binasına geçti. Burada ülke gündemiyle alakalı basın mensuplarına demeç veren Şandır, halihazırda ülkenin ve halkın birlik ve bütünlüğünü tehdit eden çok sıkıntılı gelişmelerin olduğunu gördüklerini ve bundan büyük endişe duymakta olduklarını dile getirdi.

SUÇLUYU BULMAMAK DAHA BÜYÜK SUÇ

Şandır, CHP'nin parti genel merkez binasında bulunan Önder Sav'ın odasının dinlendiği iddiaları ile ilgili, yaşamın gizliliği en temel bireysel hak ve özgürlükler kapsamında olduğu halde bugün Türkiye'de kurumsal olarak siyasi partiler ve çok önemli kişilerin dinlendiğini ve haklarında dosyalar tanzim edildiğini öne sürdü.

Bu tür olayların anayasaya aykırı ve yüz kızartıcı olduğunu dile getiren Şandır ;"Bunlar suçtur suçluyu bulmamak çok daha büyük suçtur. Bugün AKP iktidarının hukuk dışı dinlemelere karşı gereken tedbirleri aldığını söylemek mümkün değildir. Ülkemizde her kurum her siyasi parti her siyasetçi hemen hemen her kişi dinlendiği endişesi ve korkusuyla yaşamaktadır. Bunun kontrol altına alınması bunun önlenmesi hükümetin sorumluluğundadır. Ama maalesef sayın Başbakan herkesi suçlayarak herkesle dövüşerek görevini yaptığını zannetmektedir." dedi.

SAĞDUYU VE SUHULETE ERCİŞ'TEN DAVET

MHP olarak yaşanan bu olaylardan duydukları üzüntüyü ve yaşanan bu gerginlikten Ülke ve Milletimiz adına duydukları endişeyi ifade eden Şandır , Erciş'ten hem hükümete hem ana muhalefet partisi liderine sözcülerine sivil toplum kuruluşlarına seslenerek , sağ duyulu suhulet içerisinde tartışmaya ve gerginliğe meydan vermeden ülke gündemine sahip çıkmaya bu gerginliği bitirmeye davet etti.

"HİÇ KİMSENİN HADDİ DE HAKKI DA DEĞİL"

CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın Hz. Peygamberle (SAV) alakalı sözleri hakkında düşünceleri sorulan MHP Grup Başkanvekili Mersin Milletvekili Mehmet Şandır söylediklerinin şahsi görüşü olduğunu hatırlatarak şunları söyledi: "Ben önder savın söylediklerine hiçbir şekilde katılmıyorum. Gazetelerin aktardığı şekildeyse hadise, yani hacca gitmenin yanlış olduğu Araplara para kazandırmak olduğunu düşünüyor olabilir. Şahsım olarak hiçbir şekliyle kabul etmiyorum. Biz kendi kararımızla Müslümanız Allah'a inanıyoruz. Allah'ın bize farz kıldığı gücümüz yetmesi halinde farz kıldığı ibadetlerden biride Hac'dır. Bunu bir kişinin kendi şahsi kanaati olarak yok sayması hakkında değildir haddi de değildir.Önder Sav'ın konuyla alakalı açıklama yapmadığını vurgulayan şandır sözlerini şöyle tamamladı:"Ümit ediyorum ki yanlış anlaşılmıştır. Ümit ediyorum ki öyle söylememiştir. Hac inanan ve adına Müslüman denen insanların farz seviyesinde bir ibadetidir.Bunu yok saymak, gereksiz saymak buna başka anlamlar yüklemek hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir."

Şandır daha sonra Erciş Ülkü Ocakları'na geçerek ülkülü gençlerle sohbet edip nasihatlerde bulundu. Daha sonra halkı ziyaret eden Şandır, Ercişliler arasında dağ muzu olarak bilinen "Uçkun" un tadına baktı. Vatandaşlarla diyalog kurup sıkıntılarını dinleyen Şandır notlar aldı. Aldığı notları Türkiye Büyük Millet Meclisinde dile getireceğini yetkili bakanlara doru yönergeleri ile ileteceğini söyledi. MHP Grup Başkanvekili ve Mersin Milletvekili Mehmet Şandır'a, Selahaddin Koşar'ın Dünden Bugüne Erciş isimli kitabı hediye edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious