MHP'li Toskay'ın da 'türban' sözlerini çarpıtıldı

MHP'li Toskay'ın da 'türban' sözlerini çarpıtıldı.54203
  • Giriş : 03.02.2008 / 19:24:00

AK Parti ile vardıkları türban uzlaşması için ''Ne yaptığımızı biliyoruz, sonuçlarına razıyız'' diyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Toskay, sözlerinin bir kısmının yanlış anlaşıldığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yazılı açıklama yapan Toskay, "MHP'nin siyasi geleneğinde rant sağlamak hiçbir dönemde olmamıştır" dedi.

Tunca Toskay, Antalya'da düzenlediği basın toplantısında, eleştirileri yanıtladı. AKP ile ile varılan uzlaşmanın gerekçelerini anlattı.

"Biz sonuçlarına katlanırız. hasatını da toplarız" diyen Toskay, bugünkü uzlaşma hayata geçmezse, AKP'nin türban düzenlemesini hazırladığı yeni Anayasa'ya istediği gibi koyacağını, referanduma gitmesi halinde de, herşeyin türbana yoğunlaşacağını ileri sürdü.

Toskay "Türban meselesi bu paketin içinde yer alırsa, Türk toplumu ve Türk milleti bu Anayasa'nın kendi başına getireceği tehlikelerin hiçbirini tartışamaz. Benim tabirime göre ki bu tabir bana ait Anayasa paketini türbana sararlar" dedi.

Tunca Toskay bugün yaptığı yazılı açıklamada, ise "Antalya'da düzenlediği basın toplantısındaki bazı ifadelerinin yanlış yorumlandığını söyledi.

"MHP'nin türban sorunun çözümüne ilişkin yaklaşımının temelinde, siyasi rant sağlamak olduğu" izlenimi verecek haber ve yorumların yapıldığını belirten, Toskay, "MHP'nin siyasi geleneğinde ülke sorunlarının istismar edilerek siyasi rant sağlamak hiçbir dönemde olmamıştır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious