MHP'li vekil ölümlü kaza ile suçlanıyor

MHP'li vekil ölümlü kaza ile suçlanıyor.12150
  • Giriş : 24.06.2009 / 10:20:00
  • Güncelleme : 24.06.2009 / 10:11:47

Kazada ölen 32 yaşındaki Hasan Boz’un yakınları, MHP Mersin milletvekili Ural’dan şikayetçi oldu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mersin'in Erdemli İlçesi'ne bağlı Limonlu Beldesi'nde bir kişinin öldüğü Trafik Kazası soruşturmasında adı şüpheli olarak yer alan MHP Mersin milletvekili Kadir Ural'ın otomobilinin parçaları ile araca bulaşan kan izleri ve doku parçaları, mahkeme kararıyla kriminal incelemeye gönderildi. Kazada ölen 32 yaşındaki Hasan Boz'un yakınları, milletvekili Ural'dan şikayetçi oldu.

Mersin-Antalya karayolunda geçen çarşamba günü sabaha karşı meydana gelen trafik kazasında, 33 KBK 94 motosiklet sürücüsü 32 yaşındaki Hasan Boz, bisikletli bir kişiye çarptı. Kaza sırasında Hasan Boz motosikletin kontrolünü kaybederek, trafik aktığı asfalt yolun ortasında kaldı. Bu sırada plakası belirlenemeyen bir araç yol ortasına düşen yaralı durumdaki Hasan Boz'un üzerinden geçip yaklaşık 100 metre sürükleyerek ölümüne neden oldu. Olay yerinde yapılan incelemede bir araca ait kırık tampon parçası bulundu. Görgü tanıkları da ölen kişinin üzerinden bir otomobilin geçtiğini söyledi.

TAMPON NUMARASI AYNI

Jandarma Olay Yeri İnceleme ekibinin yaptığı detaylı araştırmada, esrarengiz kaza üzerindeki sis perdesi aralandı. Soruşturma dosyasında yer alan 'Bilgi, Görgü ve Tespit Tutanağı'nda Hasan Boz'un ölümü ile ilgili şu detaylara yer verildi:

“Olay yerinde bulunan ve kazaya karıştığı tahmin edilen üzerinde 340853665 yazılı ön tampon parçasına ait yapılan araştırmada Skoda süper B marka bir araca ait olduğu tespit edilmesi üzerine, tarife uygun bir aracın Akdeniz Mahallesi Karanfil Sokak kenarına park edilmiş vaziyette olduğu görüldü. Aracın gözle yapılan harici muayenesi ve incelemesinde olay yerinde bulunan parçaya ait kısmın araca ait yeri ile birbirine uyum gösterdiği, aracın ön tarafında çeşitli darbelere maruz kaldığı, sol ön camında TBMM 23'ncü Dönem Milletvekili Araç Kartı yazılı bir belge olduğu, bu belgede Kadir Ural yazılı olduğu tespit edilmiştir.”

İNCELEME GENİŞLETİLDİ

Kırık tampon parçasının ölümlü kazaya karışan Milletvekili Kadir Ural'ın özel aracına ait olduğunun belirlenmesiyle inceleme ve araştırma genişletildi.

Erdemli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine, Erdemli Sulh Ceza Mahkemesi kararı ile yaşamını yitiren Hasan Boz'un kan lekeleri bulunan giysilerden ve vekil Ural'ın ön tamponundan alınan kan svabı ve doku ve bez parçasının incelemesinin yapılması için Ankara Emniyet Müdürlüğü Polis Kriminal Laboratuvarı'na gönderildi. Mahkeme kararında, 'şüpheli' adı olarak da Milletvekili Kadir Ural'ın adı yer aldı.

Mahkeme kararıyla kazanın olduğu yerde keşif de yapıldı. Keşif sırasında bisikletli 3 genç de bulunarak, ölen Hasan Boz'un üzerinden sadece bir araç geçtiği yönünde bilgiler verdiler.

“KAZA OLDUKTAN SONRA GEÇTİM”

Kaza yerinde bulunan kırık tampon parçasının aracına ait olduğu ortaya çıkan MHP Mersin Milletvekili Kadir Ural DHA muhabirine, olay yerinden kaza olduktan sonra geçtiğini belirterek şunları söyledi:

“Savcılığa sadece sözlü bilgi verdim. Araçta benden başka danışmanım vardı. Aracı ben kullanıyordum. Ön aşağı panjurunda hasar var. Orada zannedersem büyük ihtimalle vatandaşın, rahmetlinin elbiseleri vardı yolun her tarafında. Onun üzerinden geçtim. Benim kaza ile ilgim budur.”

AİLE ŞİKAYETÇİ OLDU

Kazada yaşamını yitiren asansör tamircisi Hasan Boz'un eşi 2 çocuk annesi Sümeyra Boz, “Eşimin ölümünden milletvekili Kadir Ural sorumludur. Eşim yaptığı bisiklet kazasından sonra yerde yatarken, araç ezip ölümüne neden olup kaçmış. Olay yerinde durup eşime yardım etmesi gereken milletvekilin kaza yerinden kaçmasını ona yakıştıramadık” dedi.

Oğlunun ölümü ile yıkılan baba Mustafa Boz ise “En aşağı yüz metre oğlumu sürüklemiş, o şekil bırakmış. 200-300 metre mesafede arabasını gizlemiş. Sonuna kadar davacıyım. Avukat tuttuk, şikayetçiyiz” diye konuştu.

Sinir krizleri geçirerek gözyaşlarına boğulan anne Ayşe Boz ise “Çarpmış niye kaçmış? niye haberini bize vermemiş? Niye bizim ile olmamış? Hiç vicdan yok mu bu adamda, çarpıp niye kaçıyor, niye gelip acımızı paylaşmıyor? Hem çarptı da hem kaçtı. Biran evvel bu adaman cezasını çekmesini istiyorum” diye ağladı.

Hasan Boz'un 14 yaşındaki oğlu Mustafa Boz ile 8 yaşındaki kızı Hatice Boz gözyaşlarına boğularak, “Bir hastaneye falan götürse olmaz mıydı?” diye sordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*