MHP'li vekil yasağı hiçe saydı

MHP'li vekil yasağı hiçe saydı.14450
  • Giriş : 05.07.2008 / 19:56:00
  • Güncelleme : 05.07.2008 / 19:02:51

İpsala sınır kapısında kelimenin tam anlamıyla bir rezalet yaşandı. Rezaletin kahramanı ise MHP'li bir vekildi. Çıkış yasağını hiçe sayan vekil polise meydan okudu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı ve Adana Milletvekili Recai Yıldırım'in 'yurtdışına çıkış tahdidi' bulunmasına rağmen İpsala Gümrük Kapısı'ndan polise çıkış işlemi yaptırmadan Yunanistan'a gitti.

MHP'nin "Bölge Bilgilendirme Toplantısı" için Genel Sekreter Yardımcısı ve Adana Milletvekili Recai Yıldırım, Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı, Ordu Milletvekili Rıdvan Yalçın, Hatay Milletvekili Turan Çirkin, Muğla Milletvekili Metin Ergun, Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı, Edirne Milletvekili Cemaleddin Uslu ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Lütfü Türkan 2 Temmuz Çarşamba günü Edirne'nin Keşan ilçesine geldi. Geceyi Keşan'da geçiren MHP heyeti 3 Temmuz Perşembe günü Gümülcine, İskeçe ve Selanik'te Batı Trakyalı soydaşlarla görüşme yapmak için gitmek üzere İpsala Gümrük Kapısı'na geldi.

ÇIKIŞ YASAĞI

İpsala Gümrük Müdürlüğü'ne girişten sonra heyette bulunanlar çıkış işlemleri için pasaportlarını polise verdiler. Bilgisayar sistemine giren pasaport polisi sırayla işlemleri yaptı. Ancak görevli polis memuru, MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Adana Milletvekili Recai Yıldırım'ın pasaport bilgilerini girdiğinde bilgisayarda, 'hakkında tahdit var yurtdışına çıkamaz' uyarısı çıktı. Bunun üzerine pasaport polisi, Milletvekili Yıldırım'a, borcu nedeniyle hakkında Maliye Bakanlığı tarafından konulmuş çıkış tahdidi olduğunu bildirdi. Görevli memur kırmızı pasaport taşıyan Milletvekili Recai Yıldırım'a, 'Bilgisayarda çıkış tahdidi kaydı var, maliyeden tahdit kaldırma yazısı getirmeden işleminizi yapamam' dedi.

PASAPORTU ALIP, ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK ÇIKTI

Pasaport Polisinin resmi kayıtlarda çıkış yasağı yaptığı sırada sinirlenen MHP Adana Milletvekili Recai Yıldırım, "Sen ne diyorsun, ver pasaportu mu' diyerek görevli polis memurundan aldı. Daha sonra da 'yasıl çıkış işlemi' yaptırmadan diğer vekil arkadaşları ile birlikte araca bindi. Pasaport polisinin işlemlerinden sonra gümrük sahasının içindeki taşıt ve yolcular için bulunan 'son kontrol noktası'nı da geçen 'çıkış yasaklı' Milletvekili Recai Yıldırım, görevlilerin şaşkın bakışları arasında Yunanistan'ın Kipi Gümrük Kapısı'nın yolunu tuttu.

GİRİŞTE DE SORUN VAR

MHP heyeti Yunanistan'ın Gümülcine, İskeçe ve Selanik kentlerinden sonra Cumartesi günü Bulgaristan'ın Sofya ve Kırcaali kentlerine gidecekler. Heyet 6 Temmuz Pazar günü Kapıkule'den giriş yaparak Kırkpınar'da final güreşlerini izleyecekler.

MHP heyetinin 'yurtdışına çıkış tahdidi'ne rağmen hiçbir işlem yaptırmadan yurtdışına çıkan Genel Sekreter Yardımcısı Recai Yıldırım'ın Kapıkule'den yurda girişi sırasında da sorun yaşanacak. Yurtdışına çıkışı olmadığı için giriş işlemleri de yapılamayacak.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious