MHP'li vekilden 'ben çarptım' itirafı

MHP'li vekilden 'ben çarptım' itirafı.12840
  • Giriş : 23.06.2009 / 16:06:00

MHP'li vekile ağır suçlama. Vekil Ural motorsikletli gence çarptığını kabul etti. Peki vekil nasıl tespit edildi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Mersin milletvekili Kadir Ural, kaza yapıp asfalta düşen motosikletliye çarpıp öldürmekle suçlanıyor. Olay yerinde bulunan tampon parçasının Vural'a ait olduğu belirlendi.

Mersin'in Erdemli İlçesi'ne bağlı Limonlu Beldesi'nde bir kişinin öldüğü Trafik Kazası soruşturmasında adı şüpheli olarak yer alan MHP Mersin milletvekili Kadir Ural'ın otomobilinin parçaları ile araca bulaşan kan izleri ve doku parçaları, mahkeme kararıyla kriminal incelemeye gönderildi. Kazada ölen 32 yaşındaki Hasan Boz'un yakınları, milletvekili Ural'dan şikayetçi oldu.

Mersin-Antalya karayolunda geçen çarşamba günü sabaha karşı meydana gelen trafik kazasında, 33 KBK 94 motosiklet sürücüsü 32 yaşındaki Hasan Boz, bisikletli bir kişiye çarptı. Kaza sırasında Hasan Boz motosikletin kontrolünü kaybederek, trafik aktığı asfalt yolun ortasında kaldı. Bu sırada plakası belirlenemeyen bir araç yol ortasına düşen yaralı durumdaki Hasan Boz'un üzerinden geçip yaklaşık 100 metre sürükleyerek ölümüne neden oldu. Olay yerinde yapılan incelemede bir araca ait kırık tampon parçası bulundu. Görgü tanıkları da ölen kişinin üzerinden bir otomobilin geçtiğini söyledi.

Jandarma Olay Yeri İnceleme ekibinin yaptığı detaylı araştırmada, “Olay yerinde bulunan ve kazaya karıştığı tahmin edilen üzerinde 340853665 yazılı ön tampon parçasına ait yapılan araştırmada Skoda süper B marka bir araca ait olduğu tespit edildi. Daha sonra park halinde görülen araçta, TBMM 23'ncü Dönem Milletvekili Araç Kartı yazılı bir belge olduğu, bu belgede Kadir Ural yazılı olduğu tespit edildi" denildi.

Kırık tampon parçasının ölümlü kazaya karışan Milletvekili Kadir Ural'ın özel aracına ait olduğunun belirlenmesiyle inceleme ve araştırma genişletildi.

URAL: "ARACI BEN KULLANIYORDUM"

MHP Mersin Milletvekili Kadir Ural, Mersin'de aracıyla kaza yaptığı ve bir kişinin ölümüne neden olduğu yönündeki haberlerle ilgili yazılı açıklama yapacağını bildirdi. Ural aracı kendisinin kullandığını kaydetti.

Ural, MHP'nin Meclis grup toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapacağını kaydeden Ural, gazetecilerin, “Parti yönetimine bilgi verdiniz mi? Sabah Sayın Bahçeli ile geldiniz?” şeklindeki sorusuna da, “Yazılı açıklama yapacağım” yanıtını verdi. Ural ısrarlı sorulara, “Evet, böyle elim bir Trafik Kazası olmuştur ama bu trafik kazasına sadece benim adım karışmıştır. Bunu anlatacağım” dedi. “Aracı sizin kullandığınız doğru mu?” şeklindeki bir soruya da Ural, “Evet, ben kullanıyordum. Yazılı açıklama yapacağım arkadaşlar diyorum” karşılığını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*