MHP'li vekile söz hakkı vermediler

MHP'li vekile söz hakkı vermediler.7873
  • Giriş : 28.11.2008 / 23:35:00

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, söz hakkı verilmediği gerekçesiyle salonu terk etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'nın kent ekonomisine katkı sağlayan üyelerine teşekkür belgesi verdiği törende MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, kendisine söz hakkı verilmediği gerekçesiyle salonu terk etti.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'nın ödül töreninde Oda Başkanı Nafi Güral ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, birer konuşma yaptı. Ödül törenine geçildiği sırada MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, kendisine söz hakkı verilmediği gerekçesiyle salonu terk etti. Işık'ın protesto amacıyla salonu terk ettiğini gören Gediz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Dönmez, vekilin tekrar salona girmesi için yoğun çaba sarf etti. Milletvekili Işık, "Bana 5 dakika da olsa söz verilmeliydi. Benim de kendime göre programlarım var. Ben meclisi temsil ediyorum. böyle şey olmaz" dedi.

Dönmez ikna çalışmalarını sürdürürken, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güral da, Işık'ı ikna etmek için yoğun çaba sarf etti. Daha sonra tekrar salona gelen Işık, sitemini Rifat Hisarcıklıoğlu'na ileterek, "Bu durumu milletime nasıl izah edeceğim. En azından 5 dakika da bana söz verilmeliydi" diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu ise, "Böyle şey olmaz. Başımızın üzerinde yeriniz var" şeklinde konuştu. Işık daha sonra Hisarcıklıoğlu ile birlikte 2 Ticaret Sanayi Odası üyesine teşekkür belgesi takdim etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*