MHP'li Vural: AKP siyasi medet ummasın

MHP'li Vural: AKP siyasi medet ummasın.11391
  • Giriş : 19.06.2009 / 14:00:00

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın görevine devam etmesinin, kurumsal güveni zedelediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TBMM'de, Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Ali Çetin'i kabulünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vural, RTÜK Başkanı Akman'a yönelik iddialarla ilgili bir bilgi kirlenmesinin oluştuğunu ifade etti.

Akman'ın görevine devam etmesinin kurumsal güveni zedelediğini düşündüğünü ifade eden Vural, ''Başbakan da Sayın Akman'ın arkasında durmaktan vazgeçmeli'' dedi.

Bu tartışmaların RTÜK'ün saygınlığını, tarafsızlığını ortadan kaldırdığını savunan Vural, RTÜK'ün medya ile kavga içine girdiğini, bunun son derece yanlış olduğunu belirtti.

Akman'ın bundan sonra ''görevi münasebetiyle vereceği kararların kişisel karar olarak algılanabileceğini'' kaydeden Vural, ''Almanya'daki dava ile ilgili, Sayın Başbakan, 61 milyon dolara aldığı uçağı tahsis etsin, Sayın Akman ile radyo ve televizyoncularla birlikte Almanya'ya gitsinler. Orada mahkemeyi ziyaret etsinler. Sayın Akman, dönebiliyorsa dönsün. Belki bu şekilde, yürüyen dava var mı yok mu tespit yapılır'' diye konuştu.

Vural, Genelkurmay Başkanlığında hazırlandığı iddia edilen belge ile ilgili soru üzerine, ''belgeler sahte mi, değil mi'' tartışmasını vatandaşın şaşkınlık ve endişeyle izlediğini söyledi.

Öncelikle bu belgenin doğru mu yanlış mı olduğunun tespit edilmesi gerektiğini belirten Vural, şöyle devam etti:

'Kimin hazırladığı konusunda şüphe olmakla beraber, böyle bir belge vardır. Kim, hangi amaçla hazırlamıştır, ona bakmak lazım. Bu konuyla ilgili yargı süreci, siyasallaştırılmamalı. Hem demokrasiye hem TSK'ya yönelik bu komployu hazırlayan, pazarlayan, bundan istifade etmek isteyenler kimlerdir? Bunların açığa çıkması için, bunu hazırlayanların tespit edilmesinde fayda var.

Bu belge, yürütülmekte olan dava sırasında bulunmuştur. Böyle bir ortamda, AKP, 'biz suç duyurusunda bulunduk, yargının önünü açtık' diyor. Zaten yargı süreci devam ediyor. Bundan siyasi medet ummak yerine, demokrasiyi koruyacak tavır içine girmek doğru olacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*