MHP'li Vural hakkında ilginç iddia!

MHP'li Vural hakkında ilginç iddia!.11391
  • Giriş : 11.03.2009 / 22:09:00
  • Güncelleme : 11.03.2009 / 22:08:33

CHP’de Kılıçdaroğlu’nun yaptığı dosya siyasetini MHP’de Grup Başkanvekili Oktay Vural yürütüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i hedef alan Oktay Vural, peşpeşe dosyalar açıklıyor, ağır ithamlarda bulunuyor. İzmir milletvekili olan Oktay Vural'ın seçim bölgesi yerine sürekli Ankara'yı gündeme getirmesi dikkatlerden kaçmıyor. Oktay Vural, partisinin İzmir adayı Müsavat Dervişoğlu'nun yanında görülmüyor. İzmir yerine mesaisini Ankara'da geçiriyor. Bu durum acaba MHP'nin İzmir'li Grup Başkanvekili ile İzmir adayı arasında bir “küslük” mü var sorusunu akla getiriyor? MHP İzmir adayı Dervişoğlu'nun söylemi ve açıklamaları da Oktay Vural'dan çok farklı. Bunun çarpıcı bir örneği önceki gün yaşandı. Kanala'da “Görüş Farkı” programına katılan Müsavat Dervişoğlu, “Dosya siyasetini tasvip etmiyorum” dedi. Dervişoğlu, Oktay Vural niye İzmir'i değil de Ankara'yı konuşuyor sorusuna şu cevabı verdi:”

“İzmir'in farklı bir siyasi kültürü vardır. Türkiye'ye de örnek olabilecek biçimde kendini göstermeye başlamıştır. Biz İzmir'deki belediye başkan adaylarıyla elbette ki karşılıklı bir rekabet içindeyiz. Bir tatlı yarışın içindeyiz ama mümkün mertebe birbirimizi incitmemeye özen gösteriyoruz. Ben şunu söylüyorum: İddia birisinin şeref ve haysiyetine tevcih edilmiş silaha dönüşmemelidir. Bunu ben o yönüyle yadırgarım. Sayın Oktay Vural İzmir'le ilgili söyleyecek bir kelamı olduğunda da onu telaffuz etmekten imtina etmeyecek bir makamın da sahibidir. MHP'nin aynı zamanda grup başkan vekilidir. “

MHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı 8 Müsavat Dervişoğlu'nun Devlet Bahçeli'nin üniversiteden öğrencisi olduğu da ortaya çıktı. “Allah o şerefi bağışladı” diyerek Bahçeli'den övgüyle söz eden Dervişoğlu, son öğrenci affıyla yeniden “öğrenci” oldu.. İlk olarak 1978 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ne kaydını yaptıran Dervişoğlu, dönemin şartları yüzünden okula ara verdi. Öğrenci affından yararlanarak 1986 yılında tekrar üniversiteye dönen Müsavat Dervişoğlu, sonrasını Kanala'ya şöyle anlattı:”
1987'de de Ülkü Ocakları Genel Başkanı olunca tekrar bize yüklenen sorumlulukla birlikte sürdüremedim öğrencilik hayatımı. Okulu bırakmak mecburiyetinde kaldım. Daha sonra bir öğrenci affı daha çıktı, o zaman da MHP İzmir İl Başkanı oldum. Şimdi yeni bir af çıktı, bu sefer de Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldum. Ben ne zaman başkana olacaksam bir öğrenci affı çıkıyor. İnşallah Büyükşehir belediye başkanlığının da müjdesidir bu.”

Ben Müvat, Ablam Adalet, Kardeşim'de Hürriyet

Müsavat Dervişoğlu,”eşitlik” anlamına gelen isminin öyküsünü de anlattı;” Benim babam bir hukukçuydu.. Evlenme cüzdanına eskiden çocuklarla ilgili sayfalar ayrılırdı. Oraya rahmetli babacığım bir not düşmüş. Türkiye'de ne yoksa ben çocuklarıma o ismi vereceğim. Ablamın adı Adalet, benim adım Müsavat, kardeşimin adı da Hürriyet'tir.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*