MHP'li Vural'dan Erdoğan'a sert tepki

MHP'li Vural'dan Erdoğan'a sert tepki.11589
  • Giriş : 12.09.2008 / 00:39:00
  • Güncelleme : 11.09.2008 / 22:03:32

Vural, Başbakan'ın, Almanya'daki usulsüzlüklerin üzerine gitmesi gerekirken olayı çarpıttığını savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan'ın, Almanya'da, bir yardım derneğinde ortaya çıkan usulsüzlüklerin üzerine gitmesi gerekirken, olayı çarpıttığını, gerçeği saklamaya çalıştığını savunarak, ''İnanç hortumcuları ile inanç tefecileri, beraber yürüdükleri bu yolda derin işbirliği içindeler'' dedi.

Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Almanya'da bir yardım derneğinde ortaya çıkan usulsüzlüklerin üzerine gitmesi gereken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, bunun yerine olayı çarpıttığını, milletten gerçeği saklamaya çalıştığını iddia etti.

''Başbakan, kendisine ve partisine uzanan izlerin üstünü örtmek için korkudan karanlıkta ıslık çalmaya devam etmektedir'' diyen Vural, Erdoğan ve AK Parti'nin, adlarının geçtiği bu iddianameden aklanmaları için Türkiye'de de soruşturma açılması gerektiğini belirtti.

Vural, Erdoğan'ın, bu iddianamede yer alan ilişkileri açıklamak konusunda ''aciz'' kaldığını, bir yardım kuruluşundaki dolandırıcılığın üzerine gitmesi gerekirken, konuyu saptırdığını ileri sürdü.

İsviçre'den, yurt dışında toplanan paralarla ilgili 2005'te gönderilen 14 klasörlük belgenin, Adalet Bakanlığında olmasına rağmen; bunların tercüme ettirilmediğini ifade eden Vural, Başbakan Erdoğan'ın, bu konudan habersiz gibi davrandığını söyledi.

-''BAŞBAKAN AYNAYA BAKSIN''-

Başbakan Erdoğan'ın, başkalarını suçlamadan, önce aynaya bakması gerektiğini ifade eden Vural, ''Bütün bunlar, inanç hortumcuları ile alınteri hortumcularının beraber yürüdüklerini ortaya koymaktadır. Başbakan, tam suçüstü yakalanmanın telaşı ve gerginliğindedir'' dedi.

Vural, Erdoğan'ın 3,5 yıldan bu yana yolsuzluk konusunda yaptığı tek şeyin, bunları haber yapanlara saldırmak olduğunu öne sürerek, Erdoğan'ın, milleti 3,5 yıl boyunca aynı ifadelerle aldatıp kandırdığını, kendisi hakkındaki iddiaların üstünü örtmeye çalıştığını bildirdi.

Erdoğan'a, ''3,5 yıl boyunca bu dosyaları veya iddiaları hangi haberlerin üstünü örtmek, hangi destek için kullandınız? Bu suçlamaları kamuoyu önünde yaparak siz ne pazarlıkları yapıyordunuz? Bu talepleri yerine getirme konusunda zeytin dalı uzatıp, şantajla yandaşlık mı oluşturmaya çalıştınız?'' sorularını yönelten Vural, Cumhuriyet savcılarını göreve çağırdı.

Vural, Erdoğan ve AK Parti hakkında çıkan yolsuzluk haberlerinin, buz dağının sadece görünen tarafı olduğunu savunarak, ''Mutlaka geri kalanları da açığa çıkarılacaktır'' diye konuştu.

-''TENCERE DİBİN KARA...''-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'ın, son olayları ''bozacı-şıracı'' olarak nitelendirdiğini belirten Vural, ''Asıl bozacı-şıracı savunması AKP'dedir. Hükümet, iddialara karşı gerilim oluşturmak, başkalarını suçlamaktan başka bir şey yapmamaktadır. Tencere dibin kara, seninki benden kara siyaseti takip etmektedir'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*