MHP'liler Kocayayla'da coştu

MHP'liler Kocayayla'da coştu.7873
  • Giriş : 06.07.2008 / 17:16:00

Kayseri Erciyes Zafer Kurultayını iptal eden Milliyetçi Haraket Partisi (MHP), Bursa'nın Keles ilçesinde Osmanlı İmparatorluğu'nun temellerinin atıldığı Kocayayla 16. Türkmen Kurultayı'nda biraraya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kocayayla'yı dolduran ülkücüler MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de özel işleri nedeniyle programa katılamamasına rağmen şenlikleri coşkulu bir şekilde kutladı. Kocayayla'yı günler öncesinden bir gelin gibi süsleyen ülkücüler, şenlik zamanı ise adeta bir panayırı andıran yaylada gövde gösterisi yaptılar. Mehter takımını gösterisi ile başlayan şenlikler, ardından Bursa kılıç kalkan ekibinin sunduğu gösteri ile devam etti. Devam eden dakikalarda sanatçı Ahmat Şafak'ın konseri ile neşeli dakikalar yaşayan ülkücüler, söylenen şarkılara yaylanın temiz havasında eşlik ettik.

Kocayaylayı doldoran ülkücüler, coşkulu dakikalar yaşadı. MHP Bursa il Başkanlığı tarafından dağıtılan pilavdan tadan ülkücüler, ayrıca alanda kurulan çadırlarda satılan başta döner ve çeşitli yöresel yemeklerden tatma emkanına sahip oldu. Kocayayla'yı dolduran yediden yetmişe herkes unutamayacakları anlar yaşadı. Yaylaya bir gün öcne gelip çadırlarını kuran ülkücüler, Osmanlı İmparatorluğu'nun temellerinin atıldığı Kocayayla'da o zamanın hislerini yaşamış oldu. Yapılan konuşmaların ardından kurulan çadır otağlara geçen prtookol üyeleri ve misafirler, burada etli pilavları yedikten sonra yeniden Ahmet Şafak'ın verdiği konsere eşlik etti.

"MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ALİ IŞIKLAR'DAN BAŞBAKAN'A ELEŞTİRİ"

Bursa 16. Kocayayla Türkmen Kurultayına katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Işıklar, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin selamını ileterek başladığı konuşmasında hükümete yüklendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Işıklar, AKP iktidarının yürüttüğü politikalar ile Türkiye'yi içinden çıkılmaz bir noktaya getirdiğini savundu. Işıklar, "Türkiye'nin hayrına düşünmeyen bu hükümet 7. yılına girmesine rağmen bu iktidar sadece umut sömürüsü hayal ticareti ve umut sömürüsü yapmıştır. Bu Başbakan çeşitli ticari ilişkiler sonucunda aç olarak geldiğini ifade etmesnise rağmen trilyonlarla oynamakta olduğu herkes tarafından bilinmekte" dedi.

MHP Bursa İl Başkanı Arif Demirören ise kurultayların önemine vurgu yaparak, şenliklerin birlir, beraberlik ve istişare yapılan, gelecek adına planların yapıldığı yerler olduğunu söyledi. Demirören, ayrıca, gelecek 2009 yerel seçimlerinde bir çok belediyeyi kazancaklarını savunarak, 17. Kocayayla Türkmen Kurultayı'nın ise alınacak belediyeler tarafından düzenleneceğini sözlerine ekledi.

16. Kocayayla Türkmen Kurultayı'na başta MHP Genel Başkan yardımcıları Ali Işıklar ve Atilla Kaya olmak üzere milletvekilleri İsmet Büyükataman, Behiç Çelik, Hamit Homriş, Necati Özensoy, Kadın Kolları Genel Başkanı Hediye Akdere, MYK üyesi Mehmet Taytak, İl Başkanı Arif Demirören, ülkcü ockaları ve binlerce ülkücü katıldı.

"SANAÇI AHMET ŞAFAK ÜLKÜCÜLERİ COŞTURDU"

Kocayayla'da düzenlenen şenliklere katılan sanatçı Ahmet Şafak, Osmanlı İmparatorluğu'nun temellerinin atıldığı yaylada ülkücüleri coşturdu. Açık hava konser alanını dolduran binlerce ülkücü Ahmet Şafak'ın söylediği şarkılarla neşeli dakikalar yaşadı.

Şafak'ın daha fazla katılım istediği konserde bazı vatandaşlar ise sıcaktan baygınlık geçirdi. Alanda bulunan ambulansta ilk müdahale yapılan baygınlık geçiren kişiler, daha sonra kendilerine gelerek şenlik alanına geri döndü. Sanatçı Şafak'ın şarkılarıyla neşeli dakikalar yaşayan ülkücüler, bazı şarkılara ise oynayarak eşlik ettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious