MHP'lileri taşıyan otobüse silahlı saldırı

  • Giriş : 04.04.2007 / 00:00:00

MHP'lileri taşıyan otobüse kimliği belirsiz kişiler tarafından silahlı saldırı düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alparslan Türkeş'in ölüm yıldönümü nedeniyle Ankara'ya doğru giden MHP'lileri taşıyan otobüse kimliği belirsiz kişiler tarafından silahlı saldırı düzenlendi.

Saldırıda otobüsün camları kurşun geçirmez olduğu için herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

Olay, Merkez Mahallesi Reşitpaşa Caddesi üzerinde, saat 23.15 sıralarında meydana geldi. İçinde çocuk yaşta oldukları belirtilen bir kaç kişinin bulunduğu 34 BL 2094 plakalı lacivert renkli Opel marka otomobil, Türkeş'in mezarını ziyarete gidenler için Avcılar MHP İlçe Teşkilatı'nın kaldırmış olduğu otobüsün önüne geldi. Otomobildeki şahıslardan biri, MHP'lilerin otobüse bindiği sırada aracından inerek, otobüse doğru ateş etti. Olayın ardından geldikleri otomobille kaçan saldırganlar, izlerini kaybettirmeyi başardı.

Saldırının ardından olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken, saldırıyı inceleyen Olay Yeri İnceleme ekipleri, 3 adet boş kovan buldu. Öte yandan olaydan sonra otomobilin plakasının, çalıntı bir Wolsvagen marka araca ait olduğu belirtildi.

Olay esnasında otobüsün içinde olduğunu ifade eden otobüsün şöförü Cengiz Fırat, yolcuların otobüse bindiği sırada silah sesi duyduğunu belirtti. Silah sesini duymasının ardından aşağı indiğini ifade eden Fırat, "Aracı kurşunlayan şahısları görmedim ama görenler kurşunlayanların çocuk yaşta olduklarını söyledi" dedi. Ankara'ya Alparslan Türkeş'in ölüm yıldönümü nedeniyle gittiklerini söyleyen Fırat, aracın camına isabet eden kurşun izini göstererek, "Otobüs çift camlı olması nedeniyle kurşun geçirmediği için saldırıda yaralanan olmadı" diye konuştu.

Silahlı saldırı esnasında isabet eden camın arkasında olduğunu ve olayı gördüğünü öne süren kafileden bir kişi ise bir aracın yanlarında durduğunu, araçtan çocuk yaşta sayılabilecek kişilerin indiğini ve bu kişilerin ateş ederek kaçtığını belirtti.

Polisin araştırmasını tamamlamasının ardından MHP'lileri taşıyan otobüs, yoluna devam ederek, Türkeş'in kabrinin bulunduğu Ankara'ya doğru hareket etti.

Polisin olayla ilgili araştırması sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious