MHP'nin ittifak ve koalisyon planı yok

MHP'nin ittifak ve koalisyon planı yok.7651
  • Giriş : 06.06.2007 / 15:13:00

Şandır, partisinin seçim öncesi ittifak, seçim sonrası koalisyon planının bulunmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, partisinin seçim öncesi ittifak, seçim sonrası koalisyon planının bulunmadığını söyledi.
MHP Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Şandır ve Oktay Vural ile Genel Sekreteri Cihan Paçacı partiyi izleyen muhabirlerle kahvaltılı sohbet toplantısı düzenledi.
Gazetecilerin çeşitli konulardaki sorularını yanıtlayan Şandır, demokrasiye inandıklarını ve halkın beklentilerini TBMM’de gerçekleştirmek istediklerini belirterek, "MHP’nin seçim öncesi ittifak, seçim sonrası koalisyon planı yok" diye konuştu.
"Merkez sağ ve soldaki ittifakların Türkiye’nin geleceği açısından tehlike yarattığını" öne süren Şandır, "MHP ittifakı milletle birlikte yapacaktır. MHP iktidar olduğunda Türk Milleti, milletvekili olacaktır" dedi.

SEÇİM BÜTÇESİ 23 MİLYON YTL
Kamuoyunun medyadan çok etkilendiğini anlatan Şandır, medyanın MHP’yi "görmezden gelmekten vazgeçmesini" istedi. Basının tarafsız olması gerektiğini anlatan Şandır, "Karar vericilerin MHP’yi görmeme politikasından hiç olmazsa şu kampanya sürecinde vazgeçmesini istiyoruz.
Halka ulaşmak için basının desteğini istiyoruz. Her partiye eşit durulması demokrasinin gerçek sonuçlarına ulaşması için önemli" diye konuştu.
Şandır, bir başka soru üzerine, "partisinin seçim bütçesinin yaklaşık 23 milyon YTL" olarak belirlendiğini, bununla miting ve propaganda çalışmalarını yapacaklarını söyledi.
Mehmet Şandır, kamuoyu yoklamalarında "MHP’nin alt sıralarda yer almasını nasıl değerlendirdiği" sorusuna "Anketler toplumu yanıltmak için AKP destekçileri tarafından yapılıyor. Manipülasyonların sonucunu sandıkta göreceğiz" karşılığını verdi.
"Diyarbakır ve diğer doğu illerinde miting yapacak mısınız" sorusunu, Şandır, "Oralardan bir talep gelirse yaparız" diye yanıtladı.
Şandır, "SPK eski Başkanı Doğan Cansızlar ve İstanbul eski Emniyet Müdürü Hasan Özdemir hakkındaki iddiaları nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki soru üzerine şunları söyledi:
"İkisi de ülkemizin yetiştirdiği önemli isimler. Yönettikleri dönemle ilgili iddialar dedikodudan öte değildir. Bunlar gerçek olsaydı yargı gereğini yapardı. Yargı kararı olmadan birini suçlamak doğru bir şey değil."

TERÖR
Şandır, bir başka soru üzerine, "bölücü terörün bir an önce durdurulması gerektiğini" belirtti.
"Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini ve içeriden ve dışarıdan manipülasyon yapıldığı" görüşünü savunan Şandır, "Siyasi iktidar iradesi olmadığı için bölücü terör örgütünün kan akıtmaya devam ettiğini" öne sürerek, "Daha fazla kan akıtarak bu süreci sabote etmeye çalışıyorlar. Umarım seçim sürecini etkilemez" dedi.
Şandır, bir başka soru üzerine, "Başörtüsü bir inanç meselesidir.
Başörtüsünün siyasi sembol haline getirilmesine müsaade edilememelidir" diye konuştu.

"LİSTEYE GİRMEK YA DA GİRMEMEK"
MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, "Seçimdeki yerini beğenmediği ve protesto ettiği yönündeki spekülasyonları nasıl değerlendirdiğinin" sorulması üzerine, "En sağlıklı milletvekili aday listesinin MHP’de olduğu" görüşünü dile getirerek, "Benimle ilgili haberler çıktı.
MHP’de listeye girmek ya da girmemek önemli değil, MHP’de siyaset yapmak şereftir. Bizde kırgınlık küslük olmaz" dedi.
Paçacı, 22 Temmuzun, "Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bekası ve milletin birliği ve bütünlüğü noktasında bir referandum olacağı" görüşünü dile getirdi. Paçacı, "CHP’nin AKP’leştiği, AKP’nin CHP’leştiği bir dönemde MHP kendi zemininde kendi çizgisinde iktidara yürüyor" diye konuştu.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural da, bir soru üzerine, "Cumhurbaşkanlığı krizinin sorumluları şu an TBMM’de" görüşünü dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious