MHP'nin korkunç iddiasına AKP cevabı

MHP'nin korkunç iddiasına AKP cevabı.9017
  • Giriş : 09.10.2008 / 00:27:00

MHP lideri 'Olağanüstü durumlarda PKK ile birlikte hareket edecek 96 milletvekili var' demişti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dünkü grup toplantısının basına kapalı bölümünde PKK yandaşı bir internet sitesine dayandırarak, 'Olağanüstü durumlarda PKK ile birlikte hareket edecek 96 milletvekili var' şeklindeki iddiayı gündeme getirmesine AK Partili bölge milletvekilleri tepki gösterdi.

Devlet Bahçeli'nin iddiası, Meclis'te 'Güneydoğu kökenli AK Partili milletvekillerini kastediyor' şeklinde yorumlandı. İddiaya konu olan 96 milletvekilinden DTP'li 21 milletvekili çıkarıldığında geriye 75 milletvekili kalıyor. Başbakan Erdoğan da daha önce çeşitli vesilelerle AK Parti'de Güneydoğu kökenli 75 milletvekili olduğunu söylemişti.

AK Parti Batman Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, bir süredir Türkiye'de Türk-Kürt çatışmasına zemin hazırlamak için yapılan gidişimler karşısında Devlet Bahçeli'nin izlediği tutumu takdirle karşıladığını belirterek, özellikle bazı batı illerinde yapılan tahriklere karşı, ülkücü gençlerin ve MHP teşkilatlarının Bahçeli'nin etkisiyle bundan uzak durmasını takdirle izlediğini ifade etti. Bahçeli'nin bir internet sitesine dayanarak böyle bir iddiayı gündeme getirmiş olacağına inanmadığını vurgulayan Ekmen, "Bu çok çok vahim, konuşulması bile çok tehlikeli bir iddiadır. Böyle bir iddiayı gündeme getirmek ancak akıl tutulmasının sonucu olabilir, ırkçı bir yaklaşımın ürünü olabilir. Sayın Bahçeli'de de bu yoktur. Mademki bu iddiayı gündeme getirmiş, kamuoyunun önünde de bu iddiasına açıklık getirmek zorundadır." diye konuştu. AK Parti'de PKK ile birlikte hareket edecek milletvekili olup olmadığı yönündeki soruya tepki gösteren Ekmen, "Vardır veya yoktur diye sormak, konuşmak bile saçma. Böyle bir şey olamaz." dedi.

AK Parti Van Milletvekili İkram Dinçer, "Böyle bir milletvekili bizim aramızdan çıkmaz. PKK ile birlikte hareket edecek olan PKK'lı olur." tepkisini gösterdi. Bu iddiayı gündeme getirenlerin öncelikle dönüp kendi partilerine bakmaları gerektiğini vurgulayan Dinçer, "Bahçeli'nin kimleri kastettiğini bilmiyorum. Bu iddiasına açıklık getirmesi gerekir. Ancak bu iddia tamamen yersizdir, gerçek dışıdır. Kim ne iddia ederse etsin, kim ne söylerse söylesin Meclis'ten PKK ile birlikte harekete edecek milletvekili çıkmaz. Kimsenin böyle bir yanlışın içine gireceğine ihtimal vermiyorum. AK Parti tezkereye tam destek verecektir." şeklinde konuştu.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ramazan Başak, AK Parti'nin bugünkü oylamada sınır ötesi operasyon tezkeresine tek vücut olarak tam destek vereceğini, bunun aksinin düşünülemeyeceğini ifade etti. Başak, Devlet Bahçeli ve MHP'nin öncelikle kendi içine bakması gerektiğini vurguladı ve kimi kasttetiğine açıklık getirmesini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*