Miami, Castro'nun ölümünü kutlayacak

  • Giriş : 30.01.2007 / 00:00:00

Amerika'nın Miami şehri, Küba Lideri Fidel Castro'nun öldüğü zaman gerçekleştirilmek üzere resmî bir kutlama düzenlemeye hazırlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şehir yönetimi tarafından hazırlanan kutlama programı kapsamında bu konudaki sevinci belirtecek T- Shirtler hazırlanmasından konser verecek sanatçılara kadar bir çok konu görüşülüyor.

Kendisi de Küba göçmeni olan şehir yöneticilerinden Tomas Regalado'nun önerisi üzerine Orange Bowl Stadyumu kutlama programı için gündeme alındı. Regalado önerisinde, Orange Bowl Statdyumu'nun 1961 yılında dönemin başkanı John F. Kennedy'nin "Özgür Küba" sözü verdiği yer olmasının stadyumu kutlama için en ideal yer haline getirdiğini söyledi.

İnsanların istedikleri gibi duygularını gösterebilecekleri bir randevuyu hazırladıklarını belirten Regalado, "Yoksa, resmî bir ölüm partisi yapıyor değiliz." şeklinde konuştu. Regalado başta olmak üzere şehir yöneticilerinin büyük parti hazırlığı, aralarında Küba rejimi karşıtı bazı derneklerin de bulunduğu bazı Küba organizasyonlarınca eleştiriliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious