Miami Shaq'ı Phoenix'e yolladı

Miami Shaq'ı Phoenix'e yolladı.9979
  • Giriş : 07.02.2008 / 09:54:00

Miami Heat, pivotu Shaquille O'Neal'ı, Shawn Marion ve Marcus Banks karşılığında Phoenix Suns'a gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Los Angeles Lakers'ın Pau Gasol'u kadrosuna katmasından sonra ikinci büyük takas NBA'in en kötü takımı Miami ile Batı Konferansı lideri Phoenix Suns arasında gerçekleşti.

Miami, Shaquille O'Neal'ı, Shawn Marion ve Marcus Banks karşılığında Phoenix'e yolladı.

Lakers'ta üç ve Heat'te bir NBA şampiyonluğu yaşamasına rağmen eski parlak günlerinden çok uzakta olan 35 yaşındaki O'Neal'ın, ligin en tempolu takımı Suns'ın sistemine nasıl uyacağı merak konusu.

Suns'ın, son iki yılı sakatlıklarla geçiren ve iyice yavaşlayan 140 kiloluk O'Neal'ı kadrosuna katması, Lakers'ın Gasol'u almasından sonra gelen bir "panik hamlesi" olarak değerlendiriliyor.

Suns'ın genel meanjeri Steve Kerr, Shaquille O'Neal kalitesinde bir oyuncuyu kadrolarına kattıkları için çok heyecanlı olduklarını söyledi. Kerr, "bu takası, play off'ta daha başarılı olacağımız inancıyla yaptık" dedi.

Kariyerine Orlando Magic'te başlayan ve bu takımda dört sezon oynayan O'Neal, Lakers'ta geçirdiği sekiz yıldan sonra 2004-2005 sezonundan itibaren Miami'de oynadı.

O'Neal karşılığında Heat'e gönderilen oyunculardan 29 yaşındaki Shawn Marion dokuz yıllık Phoenix kariyerinde 18,4 sayı, 10 ribaunt ortalamaları yakaladı ve dört kez All-Star takımına seçildi. Suns'tan önce Boston ve Minnesota'da oynayan 27 yaşındaki ve 1.88 cm boyundaki Marcus Banks ise 6,1 sayı ortalamasına sahip.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious