Michael Jackson'a veda!

Michael Jackson'a veda!.9657
  • Giriş : 08.07.2009 / 11:08:00
  • Güncelleme : 21.09.2016 / 23:42:48

MJ'e Staples Center'daki tören, Micheal'ın ardından konuşulanlar...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


ABD'nin Los Angeles kentindeki evinde 25 Haziranda fenalaşarak aniden hayata veda eden Michael Jackson'ı anma gecesine saatler kala, tek bir bilet fiyatının 100 bin dolara kadar çıktığı bildirildi.

eBay'de açık artırma

Anma gecesine bedava bilet için pazar günü çekiliş yapılmış ve 8 bin 750 kişi iki kişilik davetiye kazanmıştı. Bu davetiyelerden birini kazanan ve kendisini internette "dleos" diye tanıtan bir kişi, anma törenine eşlik etmesi için eBay'de açık artırma başlatmıştı.

Bilet fiyatı 100 bin dolara çıktı

Los Angeles'taki Staples Merkezinde yarın yapılacak törene "dleos" ile birlikte katılmak üzere, tek kişilik yer için verilen fiyat 100 bin dolara kadar çıktı.

Tören canlı yayınlanıyor

Bununla birlikte geceyi düzenleyenler, davetiye kazananların bunları satmamalarını özellikle rica etmişti. İnternetteki davetiye çekilişine 1,6 milyon kişi katılmıştı. Tören televizyondan naklen yayımlanıyor.

Çok sayıda ünlü cenazede

Başta ünlü ama şarkıcı Stevie Wonder bulunduğu cenaze töreninde, Brooke Shields, Mariah Carey, Kobe Bryant, Berry Gordy, Jennifer Hudson, Magic Johnson, John Mayer, zenci papaz Jesse Jackson, Papaz Al Sharpton, Smokey Robinson, "Queen" Latifah, Martin Luther King III, Bernice A. King, Shaheen Jafargholi ve ailenin yakın dostları olarak, papaz Lucious Smith ile Ron Boyd'da yer aldı.

Altın tabutla krallar gibi...

Michael Jackson'ın California-Los Angeles kenti Beverly Hills Tepeleri mezarlığında ailesi tarafından sessiz sedasız yapılan cenaze töreni dünyada yüzmilyonlarca insan tarafından izlendi.

Jackson için Los Angeles'da Stample Merkezi salonunda ünlü şarkıcıyı anma konserleri verildi.

Michael Jackson'ın altın tabutlu naaşı önce Forest Lawn Memorial Park Hollywood-Hills Mezarlığı'na (Orman Çimenliği Anıt Parkı Hollywood Tepeleri Mezarlığı) götürüldü. 

Cenazenin başında Jackson'un ailesi ve kırk kadar yakın dostu hazır bulundu. Jackson'un nasıl ve nereye defnedileceği henüz bilinmiyor.

Kızı Michael Jackson'ı anlattı...

ABD'de Los Angeles'da 25 Haziran'da yaşamını yitiren pop şarkıcısı Micheal Jackson'un kızı, ünlü şarkıcı için Staples Merkezi'nde düzenlenen törende anlamlı bir veda konuşması yaptı.

Paris-Michael Katherine Jackson, Staples Merkezi'nde toplanan binlerce kişiye hitaben yaptığı kısa duygusal konuşmada, Jackson'un, birinin hayal edebileceği en iyi "baba" olduğunu söyledi.

Paris Jackson, konuşmasını, "Sadece onu çok sevdiğimi söylemek istiyorum" sözleriyle bitirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*