Michael Jackson'ın otopsisi ürpertici!

Michael Jackson'ın otopsisi ürpertici!.8666
  • Giriş : 30.06.2009 / 00:40:00

Michael Jackson'ın otopsi raporundan sızan ilk bilgiler de dünyada şok etkisi yarattı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İlk otopsi raporu henüz açıklanmadı. Jackson'ın ailesi ise bağımsız bir patolog tarafından yapılacak ikinci otopsiyi istedi. İkinci otopsi de yapıldı ama o da henüz açıklanmadı. Ünlü starın ölümü böylelikle esrarını korumaya devam ediyor.

Ancak bugün, ilk otopsinin detayları medyaya sızdı. Amerikan internet sitelerinde ve bazı televizyon kanallarında bu ilginç ayrıntılar tartışılmaya başlandı.

İşte otopsi raporundan sızan şok edici detaylar:

- Michael Jackson sadece 50 kiloydu ve bir deri bir kemik görünümündeydi.

- Saçları tamamen dökülmüş. Peruk takıyordu.

- Midesinde bir dizi ilaçtan başka bir şey yoktu. Jackson'ın en son 6 saat önce bir meyva yemiş olabileceği saptandı. Midesinde bulunan ilaçlardan örnekler toksikoloji incelemesi için laboratuvara gönderildi.

- Dizlerinde ve baldırlarında açıklanamayan morluklar mevcut.

- Sırtında 10 santimetrelik bir kesik izi mevcut. Bu da kısa süre önce düştüğünü ve bir şeye çarptığını gösteriyor.

- Kollarında, kalçasında ve bacaklarında sayısız iğne izi bulundu. Uzun süreden beri iğne yapıldığını gösteren izler.

- Kalbinin üzerinde ve yakınında 4 iğne izi bulundu. Bunlar Jackson'ın kalbini yeniden çalıştırmak amacıyla yapılmış adrenalin iğnelerinin izleri. Ancak bu iğnelerden üçü kalp duvarına zarar vermiş.

- Kalp masajı sırasında iki kaburgası zedelenmiş.

- Tekrarlanmış estetik ameliyatlar nedeniyle burun köprüsü kemiği tamamen yok olmuş, yüzünün sağ tarafı çökmüş durumda.

OTOPSİ RAPORUNDAKİ SÜRPRİZ: KANSERİ YENMİŞTİ

İşte pop kralının otopsi raporunun, medyaya sızan şok edici detayları. Ve ilginç bir ayrıntı daha dikkat çekti.

Otopsi raporuna göre Michael Jackson cilt kanserini tamamen yenmiş görünüyor. Göğüs kısmında bulunan kanserli hücrelerin başarılı bir ameliyatla tamamen temizlendiği ve gördüğü tedavi sonucunda yeni hücrelerin oluşmadığı belirlendi.

BU HALE GELMESİNE NASIL GÖZ YUMDULAR?

Şimdi ise uzun süredir günde bir defa ve çok az yemek yediği bilinen, ama bol miktarda ilaç alan, Ağrı kesici iğneler yapılan Michael Jackson'ın bu durumuna neden doktorunun, yakın çevresinin ve ailesinin göz yumduğu cevap arayan en önemli sorulardan biri haline geldi.

Jackson'a son Ağrı kesici iğneyi yapan özel doktoru ve kalp uzmanı Dr. Conrad Murray'ın, starın ölümdeki rolünün daha iyi incelenmesi istiyor.

Dün bir kez daha sorgulanan Dr. Murray, hâlâ zanlı olarak görülmese de, avukat tuttu. Los Angeles polisi de Jackson ölürken yanında bulunan tek kişi olan Dr. Murray'ın şüpheli değil, tanık olduğunu üzerine basa basa bir kez daha yineledi. Ancak, polis Murray'ın otomobiline de arama yapmak için el koydu.

POLİS: BU ASLINDA BİR CİNAYET SORUŞTURMASI

Bu arada Dr. Murray'ın sadece 11 gün önce Jackson'ın özel doktoru olarak AEG Live sigorta şirketi tarafından kiralandığı ve göreve başladığı belirtiliyor. Firma, Jackson'ın Londra konserlerinin de planlayıcısı olduğu ileri sürüldü.

Olayı inceleyen Los Angeles polisi "Bu bir cinayet soruşturması" açıklamasını yaptı ve aynen cinayet olaylarındaki soruşturma prosedürünün uygulandığını bildirdi.

SON PROVADA ÇEKİLEN FOTOĞRAFLAR KAFA KARIŞTIRDI

Bu arada, Jackson'ın ölüm haberini veren ilk gazete olan Los Angeles Times, Jackson'ın ölmeden önce, Londra'da vereceği konserlere hazırlanmak için genel bir prova yaptığını ve onu görenlerin Jackson'ın “tam formda” olduğunu söylediğini yazdı.

Haberde, konserlerin sorumlusu Randy Phillips'in de genel provada hazır bulunduğu ve Michael Jackson'ın “mükemmel” olduğunu ve provanın, yıldızın laranjit sorununa rağmen gece yarısını geçtiğini söylediği ifade edildi.

Gazete, Jackson'ın menajeri Frank Dileo'nun, “Bir bardak su bile içmedi ya da dinlenmedi, şarkıdan şarkıya geçiyordu. Bana ne kadar mutlu olduğunu ve işlerin tam istediği gibi gittiğini söylemişti” dediğine de yer verdi.

Ölümünden sadece bir gün önce Los Angeles'teki Staples Center'da prova yaptığı söylenen Michael Jackson'ın burada çekilen üç kare fotoğrafı da yayımlandı. Reflex adlı fotoğraf ajansı tarafından çekilen fotoğraflarda Michael Jackson'ın son derece zayıfladığı ama enerjik bir hali olduğu görülüyor.

HAYRANLARININ YASI ÖFKEYE DÖNÜŞÜYOR

Tüm bu gelişmeler üzerine hayranlarının yası da yavaş yavaş öfkeye dönüşüyor. Amerikan televizyon kanallarının, Michael Jackson hayranlarıyla yaptıkları röportajlarda herkes doktora, yakın çevresine ve hatta ailesine ateş püskürüyor.

Deborah Canton adlı hayranı, gazetecilere "O bir sineği bile incitemezdi. Oysa etrafındaki herkes onu incitti. Sırf parasından faydalanmak için yaptılar bunu" dedi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*