Michel Platini Şükrü Saraçoğlu'nu gezdi

Michel Platini Şükrü Saraçoğlu'nu gezdi.13240
  • Giriş : 23.04.2009 / 14:36:00

UEFA Başkanı Michel Platini ve beraberindeki heyet, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 20 Mayıs'ta oynanacak 2008-2009 Sezonu UEFA Kupası Finali öncesindeki son hazırlıkları yerinde inceledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Ziyarette Platini'ye TFF Federasonu Başkanı Mahmut Özgener, Fenerbahçe Kulubü Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticiler eşlik etti.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun davetlisi olarak UEFA Kupası Teslim Törenine katılmak üzere İstanbul'a gelen UEFA Başkanı Michel Platini, programına finalin oynanacağı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nı ziyaret ederek başladı.

UEFA Birinci Asbaşkanı Şenes Erzik, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ile UEFA ve TFF'den yetkililerle birlikte Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda gelen Michel Platini'yi stat önünde Fenerbahçeli yöneticilerden Murat Özaydınlı ve Neşet Yalçın karşıladı.

Protokol kapısı girişinde de Başkan Aziz Yıldırım, yöneticiler ve UEFA Finali Elçisi Can Bartu tarafından karşılanan Platini'ye, burada çiçek takdim edildi. Michel Platini, Aziz Yıldırım, Şenes Erzik, Mahmut Özgener ve beraberindekiler ilk olar 1907 Tribünü'ne geçti. Burada bir süre dinlenen Platini, içilen çaylar eşliğinde TFF yetkilileri ve yöneticilerimizle bir süre sohbet edip, kendi fotoğraflarını imzaladı.

Platini ve beraberindeki heyet, saha içinde çimleri uzun süre inceleyip bilgi aldıktan sonra final için oluşturulan engelli tribünleri ve yeni skorbord hakkında da bilgiler aldı.

Platini, saha içinden Maraton tribününe geçerek bu bölümdeki UEFA çalışma ofislerini de gezdikten sonra, Esma Sultan Yalısı'nda saat 14.00'te başlayacak UEFA Kupası'nın devir teslim törenine katılmak üzere Fenerbahçe Stadı'ndan ayrıldı.

ALİ KOÇ: "STADIMIZ HERŞEYİ İLE HAZIR"

Platini'nin ayrılmasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Kulubü Asbaşkanı Ali Koç, stattaki birçok ayrıntının Platini ve beraberindeki heyet tarafından tekrar incelendiğini belirterek, "Stadımız şu anda UEFA Finali'ne hazır. Tek kusur sahanın zemininde. Çimlerin iyileştirlmesi konusunda çalışmalarımız sürüyor. Çimlerinin son 2-3 haftada şaşılacak derece iyi bir hale gelecek ve bir problem yaratacağını düşünmüyorum." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*