Microsoft, yeni bilgi teknolojileri yazılımlarını tanıttı

Microsoft, yeni bilgi teknolojileri yazılımlarını tanıttı.32738
  • Giriş : 12.09.2007 / 23:00:00

Microsoft, hız, güvenlik, basitlik, entegrasyon ve verimlilikte bir dönüm noktası oluşturan yeni bilgi teknolojileri yazılımlarını tanıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tanıtım dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, yeni ürünlerin kurumların verimliliğinde ve çalışma biçiminde geri dönülmez bir değişim anlamına geleceğini vurgulayarak, sağlanan çözümün Kurumsal İşletmeler açısından pek çok avantaj sağladığını kaydetti.

Yeni entegre çözümlerinin, Kurumsal İşletmeler için kullanım kolaylığı ve basitlik getireceği için giderek zorlaşan ve karışık hale gelen BT kaynaklarının daha ekonomik, daha düşük maliyetlerle kullanılmasına imkan vereceğini vurgulayan Arkan, System Center ve Forefront ürünleri ile tüm güvenlik ve sistem yönetimi ihtiyaçlarını karşılayabilecek olan işletmelerin, daha entegre, daha derin bir uyum yakalayan bilişim çözümleri kurabileceklerini ifade etti.

Arkan, yeni ürün ailelerini, Microsoft Türkiye olarak kurumsal çözümlerinin yeni bir adımı olarak gördüklerini belirterek, “İşletmelerimizin ve çalışanlarının yeni entegre bilgi teknolojileri yazılımları ile verimliliklerini yükselteceklerini düşünüyoruz. Bilişimle bir yenilikçi çözümü daha ülkemizin kalkınmasına sunduğumuz için son derece mutluyuz” dedi.

YENİ ÜRÜNLER

Yeni ürünler Forefront ve System Center ürün aileleri, entegre bir işletim platformu üzerinde çalışan ve işletmelerde tüm Microsoft sunucu, istemci ve mobil cihazlarının güvenlik ve yönetim fonksiyonlarını yerine getirecek.

System Center ve Forefront çözümleri ile Microsoft, bilişim teknolojileri tarihinde ilk defa, bilgi teknolojisi altyapılarının tek elden ve tek merkezden yönetilebilmesi, yapılandırılabilmesi, denetlenebilmesi ve korunması imkanını veriyor. Bu yenilikle, bir kurumun iş süreçleri, “ilk defa tamamen” tek elden ve çalışan araçları arasında uyum sağlanarak kontrol edilebilir hale geliyor.

Bu çözümlerle sistem yöneticileri, basitleştirilmiş detaylı raporlama ve uyarma ile BT güvenliği ve sistemlerinin genel durumu hakkında daha açık bir görünürlük elde edebiliyor ve gerektiğinde hemen harekete geçebiliyorlar.
Yeni ürünlerin hız, güvenlik ve verimlilikte, KOBİ'ler de dahil olmak üzere her ölçekte şirketler için yeni bir dönem başlatacağı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious