Microsoft başına ödül koydu

Microsoft başına ödül koydu.9056
  • Giriş : 30.10.2008 / 12:38:00

Ailesi oyun konsolunu elinden alınca bakın ne yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ailesinin elinden oyun konsolu Xbox 360'ı almasına sinirlenen 15 yaşındaki çocuk evi terk etti. Kanada haftalardır kayıp olan çocuğu bulmak için seferber olurken Microsoft firması da Crisp'i bulana 50 bin dolar vereceğini açıkladı.

Microsoft'un ürettiği Xbox 360'ı satın alan Brandson Crisp, ailesinin ikazlarına aldırış etmeden tüm gün oyun oynamaya devam etti. Baba Steve Crisp, Brandson'ın elinden oyun konsolunu alarak oynamasını yasakladı.

HALK SEFERBER OLDU

Xbox 360'ının alınmasının ardından ailesine küsen 15 yaşındaki Brandson, evi terk etti. Yüzlerce gönüllü küçük çocuğun bulunması için polis eşliğinde çalışmalara katılırken Kanada'nın her bölgesine Brandson'ın posterleri asıldı. Çocuğun kendi üretimleri olan Xbox video oyunu yüzünden evden kaçtığını öğrenen Microsoft firması Brandson'la ilgili bilgi getirene 25 bin dolar ödül verileceğini açıkladı. Brandson'ın 16 gündür bulunamaması üzerine Microsoft para ödülünü 50 bin dolara çıkarttı. Microsoft "Emniyet birimleri bizimle temasa geçti. Birimlerle tam bir işbirliği halindeyiz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*