Microsoft Live serisini yeniledi

Microsoft Live serisini yeniledi.32738
  • Giriş : 09.11.2007 / 11:41:00

Microsoft Live serisi ile yazılımlarında yenilikler yapmayı planlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Arayüzlerindeki geliştirmeler ile birlikte kendinizi Vista kullanıyormuş gibi hissedeceksiniz.

Uzun süredir beta aşamasında kalmış olan ürünlerin betalıkları son bulacak. Bir önceki beta paketinin ardından, tam sürüm olarak karşımıza çıkacak programlar Live Photo Gallery, Writer, Parental Controls, SkyDrive, Messenger, Events ve Hotmail olacak. Takvim ve ajanda özelliklerini de bünyesinde barındıracak Live Calendar bir sonraki paketin içerisindeki yerini alacağa benziyor.

Google Pack'e rakip olarak çıkarılan Microsoft'un Live paketinin diğer bir amacıda Windows XP'ye Vista görünümlü uygulamalar eklemek. Özellikle Photo Gallery ve Mail yazılımlarının ara yüzlerindeki geliştirmeler Vista kullanıyormuş gibi hissetmenizi sağlayacak.

Windows Live paketinin içerisindeki uygulamaları kısaca tanıtmak gerekirse;

Live Mail

Microsoft Office ile birlikte gelen Outlook ve Windows işletim sistemi ile birlikte standart uygulama olarak gelen Outlook Express'in yerini almaya aday bir yazılım. Şeffaf ve yuvarlak hatlara sahip olması kullanıcılara ayrı bir keyif katarken, hızı ile etkiliyor.

Live Photo Gallery

Google'ın ayrıntılı özelliklere sahip Picasa'sına karşılık olarak geliştirildiği düşünülen Live Photo Gallery hızı ile göz dolduruyor

Live Writer

Yazılım ile birlikte Windows Live Spaces kullanıcıları rahatça bütün işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Bunun yanı sıra blog İYS'leri de destekliyor: WordPress, Movable Type, LiveJournal ve Blogger servislerine otomatik bilgi girişi gibi ayarlarınızı yaparak, yeni giriş yapma ve düzenleme işlemlerinin kolayca hallolmasını sağlıyor.

Live SkyDrive

Sistem sayesinde Microsoft'un ücretsiz online depolama servisi olan SkyDrive'a ücretsiz olarak 500 MB'a kadar ücretsiz dosya depolayabiliyorsunuz. Tek bir dosya en fazla 50 MB olabiliyor.

Live Messenger

Messenger'da ara yüzdeki değişimi ön plana çıkıyor. Eskisine göre çok daha hızlı çalışacak olan MSN Messenger'ın hafızada kapladığı yerde küçük bir artış söz konusu olsa da, mesajlaşma ve diğer işlemlerde daha kararlı çalışıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious