Microsoft ve Cisco birlikte çalışacak

Microsoft ve Cisco birlikte çalışacak.11339
  • Giriş : 24.08.2007 / 22:03:00

Dünyanın en büyük iki teknoloji şirketi Microsoft ve Cisco, bundan böyle birçok alanda ortak çalışmalar yürüteceklerini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Microsoft'un üst düzey yöneticilerinden Steve Ballmer ve Cisco'dan John Chambers, hafta başında katıldıkları basın toplantısında, bundan böyle birçok alanda ortak çalışmalar yürüteceklerini duyurdu. Ortaklıklarının birleşme anlamına gelmediğinin altını çizen yetkililer, bu tür bir niyetlerinin olmadığını da vurguladı.

Bilgisayar yazılımları hazırlayan Microsoft ve network altyapı sistemleri uzmanı olan Cisco, birçok alanda rakip olarak çalışıyorlar. Bu iki teknoloji devinin ortak çalışmayı planladıkları sektörler ise güvenlik, kablosuz bağlantı ve mobil cihazlar, iş yazılımları ve birleşik iletişim.

Microsoft ve Cisco, aralarındaki yeni ortaklığın teknoloji endüstrisinde rol model olarak kabul edilebileceği belirtildi. New York'da yapılan toplantıda, ilk olarak Charlie Rose tarafından sorulan soruları cevaplayan ikili daha sonra diğer habercileri de cevapladılar. Müşterilerin daha kullanılabilir teknolojiler istedikleri için bu tür bir ortaklığı başlattıklarını belirten Ballmer ve Chambers, bu birlikteliğin yenikler doğuracağının müjdesini verdiler.

Bir soru üzerine, Ballmer, Microsoft'un bu ortaklığı Cisco aleyhine kullanmayacağını ve amaçlarının rakip firma hakkında içerden bilgi alıp bunları kullanmak olmadığını belirtirken, Chambers ise Microsoft'a güvendiklerini ve birlikteliklerinin iyi sonuçlar doğuracağını ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious