Microsoft’tan yeni hizmet

  • Giriş : 21.06.2006 / 00:00:00

Yazılım devi Microsoft, ‘Windows Live Messenger’ adıyla internet üzerinden yeni bir konuşma ve görüntü hizmeti başlatıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Deneme sürümlerinin ardından son Beta versiyonu dün çıkan Windows Live Messenger ile Microsoft, internet üzerinden ücretsiz veya çok düşük ücretle telefon hizmeti sunan Skype’ın yanı sıra benzer hizmet veren Google ve Yahoo ile daha iyi rekabet edebilecek.

Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre, dünyada 240 milyon kullanıcısı bulunan MSN Messenger’ın yerini alacak yeni servis, video kamerayla görüntülü konuşma, dosya ve daha fazlasını paylaşma imkânı sağlıyor. Washington eyaletinin Redmond kentindeki tesislerde aylardan bu yana hazırlanmakta olan yazılım için Microsoft, araştırma ve geliştirme bütçesinden 1,1 milyar dolar aktarmayı planlıyor. Microsoft’un yeni hizmeti Skype gibi PC’ler arasında konuşma imkânının yanı sıra PC’ler ile sabit ya da mobil telefonlar arasında da konuşma imkanı sağlıyor. Windows Messenger, Microsoft’un web sayfasından ücretsiz indirilebilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious