Microsoft'un güvenlik ürününe karşı diğer firmalar harekete geçti

  • Giriş : 01.06.2006 / 00:00:00

Microsoft'un "OneCare" adlı ürününü piyasaya bugün sürmesinin ardından önde gelen güvenlik şirketlerinden Symantec ve McAfee harekete geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Solomon, "Aslında bu bizim için bir bakıma utanç. 1999 yılında beri güvenlik işindeyiz. Ancak insanların bunu unutmasına yol açtık." şeklinde konuştu. Solomon, yaz aylarında "OneCare" benzeri bir ürün piyasaya süreceklerini kaydetti.

Bu arada Norton Anti-Virüs programı üretici Symantec, geçtiğimiz Şubat ayında açıkladıklar "Genesis" kod adlı ürünü yaz aylarında beta olarak piyasaya süreceklerini kaydetti. Şirket, ürünün piyasa çıkışını ilk olarak Eylül ayı olarak belirlemişti.

Öte yandan, iki güvenlik şirketi de Microsoft'un piyasaya sürdüğü ürünün "eksik" olduğunu savundu. McAfee Ürün Müdürü Solomon, "OneCare eksik bir çözüm. Bu üründe sadece anti-virüs, anti-spam, yedekleme ve güvenlik duvarı bulunuyor. Bu geleneksel bir çözüm yolu. Ancak online durumdayken bilgilerini çalmak isteyenlere karşı ne yapabileceği belirsiz. Bizim ürünümüzde pekçok şey bulacaksınız." savunmasında bulundu. Symantec ürün yöneticilerinden Tom Powledge, "Genesis genişleyen güvenlik ihtiyaçlarına cevap verecek sadece gerekli olanlara değil." şeklinde konuştu.

Dünyanın önde gelen yazılım devi Microsoft, ev ve küçük işyerlerini hedef alan yeni bir güvenlik yazılımı piyasaya sürüyor. ABD'de bugün piyasaya çıkacak yazılımda anti-virüs, anti-spam, yedekleme ve güvenlik duvarı programları yer alıyor. Yazılım paketi ABD'de 49.95 dolara satılacak. "OneCare" adlı yazılım gelecek aylar içinde dünyanın diğer bölgelerinde de satışa sunulacak. "OneCare" 2003'ün ortalarından bu yana yapım aşamasındaydı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious