'Mide'de uyuşturucu kaçakçılığı

'Mide'de uyuşturucu kaçakçılığı.26259
  • Giriş : 27.01.2009 / 11:28:00

İzmir ve İstanbul'da gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonlarında, üçü yabancı uyruklu 13 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, İzmir'de 2008 Aralık ayında düzenlenen kokain operasyonu kapsamında yakalanan F.Ö. ve adamlarının, uyuşturucuyu temin ettiği kişileri belirlemek için çalışma başlattı.

Kuyumcu M.T.'nin elebaşılığındaki grupla bağlantıları olduğu ve İstanbul'dan kokain getirileceği bilgisine ulaşan ekipler harekete geçti.

Şehirler arası otobüsle İstanbul'dan İzmir'e gelen İ.K.'yi gözaltına alan polis, üzerinde 816 gram kokain ele geçirdi. İ.K.'nin sorgusunun ardından uyuşturucuyu teslim etmek için buluşacağı noktaya giden polis, teslimat sırasında M.T. ve A.A. ile bu kişilerle birlikte çalışan ve kuryelik yaptıkları ileri sürülen U.K., B.Ş. ve İ.D.'yi gözaltına aldı.

M.T.'nin, kokainin İzmir'deki önemli dağıtıcılarından olduğu ileri sürüldü.

Zanlıların yakalanmasının ardından operasyonu İstanbul Emniyet Müdürlüğü'yle birlikte devam ettiren İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kumkapı'daki baskında ''Yusuf'' kod adlı Nijerya uyruklu Andrew Thiechs O., Eritre uyruklu ve ''Prens'' lakaplı Mustahpa S. ile Ali M.'yi yakaladı.

Zanlılarla bağlantılı uyuşturucunun İstanbul dağıtımını yaptığı ileri sürülen A.K., M.K., M.Y. ve H.A. da gözaltına alındı.

Zanlıların kaldığı evlerde yapılan aramalarda, kapsül halinde paketlenmiş 1 kilo 80 gram kokain, uyuşturucu satışından elde edildiği tahmin edilen 64 bin dolar ve 1 tabanca ele geçirildi.

İstanbul'da yakalanan M.Y.'nin iki uyuşturucu operasyonu kapsamında arandığı, M..K'ninse daha önce 50 bin uyuşturucu hapla yakalanarak cezaevinde kaldığı öğrenildi.

Kokainin kapsüller halinde olması üzerine inceleme başlatan narkotik ekipleri, uyuşturucunun torbalandıktan sonra erimeme özelliği bulunduğu için prezervatif içine konulduğunu, Nijerya ve Eritre uyruklu kişiler tarafından yutularak midelerinde Türkiye'ye getirildiğini belirledi.

İstanbul'dan İzmir'e getirilen zanlılar, sorgularının ardından İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*