Midesinde 2 kilo kokainle yakalandı

Midesinde 2 kilo kokainle yakalandı.10643
  • Giriş : 25.05.2008 / 20:18:00

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Türkiye'ye giriş yapmak isteyen Nijerya uyruklu Olusoji Aderemi'nin midesinden 2 kilo 80 gram kokain maddesi bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Anormal kilosuyla şüpheleri üzerine çeken Aderemi'nin çekilen röntgen ile ortaya çıkan kokainin bir insan midesinde taşınan en ağır miktar olduğu öğrenildi.

Zanlıların uyuşturucu maddeleri mide asidine dayanıklı olan prezervatiflere sardıkları belirlendi.

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü Atatürk Havalimanı dedektifleri durumundan aşırı kilosundan ve göbeğinden şüphelendikleri Nijerya vatandaşı Olusoji Aderemi'yi takibe aldı.

Şüpheli davranışlarıyla dikkat çeken Aderemi havalimanında polis tarafından gözaltına alınarak sorgulandı. Son zamanlarda artan mide-içi uyuşturucu kuryeleri nedeniyle dikkatli davranan polis Aderemi'ye vücudunda herhangi bir madde olup olmadığını sordu.

Aderemi bir şey bulunmadığını söylemesi üzerine polis Haseki Hastanesi'ne geldi.

Hastanesi'de MR'ı çekilen Aderemi'nin midesinde ve bağırsaklarında onlarca yabancı cisime rastlandı. Verilen bir tıbbi ilaç ile dışkı yöntemiyle çıkarılan yabancı cisimleri inceleyen polis kapsüller halindeki maddenin kokain olduğunu belirledi.

Aderemi'nin vücudundan 2 kilo 80 gram ağırlığında 122 kapsül uyuşturucu madde çıkartıldı.

Polis ve doktorlar ilk defa bu kadar fazla uyuşturucu maddesinin bir insan midesinden çıktığını, bu miktarın rekor olduğunu söyledi.

Daha önce benzer operasyonda yakalanan bir uyuşturucu kuryesinin midesinden 1 kilo 700 gram kokain 100 kapsüle sarılı olarak ele geçirilmişti.

İnsan vücuduna temas etmesi halinde ölüme neden olabilecek uyuşturucu maddesinin güvenli nakli için prezervatifin kullanıldığı öğrenildi.

Prezervatifin çinko bir levhayı bile eritebilecek olan mide asidine dayanıklı olduğu için uyuşturucu kuryeleri tarafından tercih edildiği öğrenildi.

Doktor kontrolünden geçirilen Aderemi sorgulanmak üzere Narkotik Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious