Midyeseverler, zehirlenmeyin

  • Giriş : 26.08.2006 / 00:00:00

Midye zehirlenmeleri, Hıfsısıhha Kurulu'nu harekete geçirdi; ilk gün 50 kg midye imha edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yaz ayları ile birlikte Devlet Hastaneleri'ne yansıyan midye zehirlenmeleri İlçe Hıfssıhha Kurulu'nu harekete geçirdi.
Zabıta, Emniyet ve Tarım İlçe Müdürlüğü'nden oluşan ekipler, 5 midyeciden el koyduğu 50 kg midyeyi tutanakla imha etti.

Yaz aylarında açıkta satılan gıdalara karşı yürütülen denetlemeler Turgutlu'nun en işlek caddesi üzerindeki midyeciler ile devam etti. Turgutlu Belediyesi Zabıtası ekipleri, Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri önceki gün midye satışı gerçekleştiren seyyar satıcılar üzerinde gerçekleştirdiği denetimde İzmir'den geldiği belirlenen 5 midyeciden 50 kg midye el koydu. Yapılan açıklamada 5 midyeciye her birine 1250 YTL olmak üzere toplam 6 bin 250 YTL para cezası uygulandı.

Açıkta gıda satışı ile ilgili denetimlerin yaz ayları ile birlikte yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Zabıta Müdürü Feray Kahyaoğlu, "Açıkta gıda satışı yasak. Birde yaz ayları özellikle açıkta satılan gıdaların bozulması için çok açık. Bu konuda sağlık kuruluşlarına zehirlenme vakalarındaki ciddi bir artış gözlendi. Bu konuda denetimlerimiz aralıksız devam edecektir. Denetimlerde desteklerini esirgemeyen Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ederim." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious