Milan'a mermili tehdit!

  • Giriş : 25.01.2008 / 20:18:00
  • Güncelleme : 25.01.2008 / 21:18:34

İtalya'nın önde gelen futbol takımlarından AC Milan'a içinde bir mermi kovanı ve tehdit mektubu bulunan bir zarf gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mektup, Futbol kulübünün Milano'nun kent merkezinde Turati Caddesi 3 numarada bulunan binasına sabah saatlerinde posta yoluyla ulaştı. Zarfın içinden Başkan Silvio Berlusconi ve Yönetim Kurulu Danışmanı Adriano Galliani, Antrenör Carlo Ancelotti ve kaleci Dida'ya yönelik tehdit mesajı çıktı. Takımın son oyunlarında kötü sonuçlar aldığı belirtilerek, transferlerin yeterli ve yerinde olmadığı iddia edildi. Hakaret cümlelerinin yer aldığı mesajda yönetime daha doğru adımlar atması uyarısının da yer aldığı bildirilirken, zarfta bir de mermi kovanının bulunması akıllara bir başka tehdit olayını getirdi.

Milan Başkanlığı'nın yanı sıra ana muhalefet lideri ve medya patronu olan eski Başbakan Silvio Berlusconi'ye benzer bir mektup iki hafta önce yine gönderilmişti. Berlusconi'nin sahibi olduğu ve erkek kardeşi Paolo Berlusconi'nin editörlüğünü yaptığı İl Giornale Gazetesi'nin Milano'daki Negri Caddesi 4 numaradaki merkezine yine posta yoluyla ulaşan büyük bir sarı zarfın içinden iki tane mermi ve bir mektup çıkmıştı.

Milan'a gelen tehdit mektubu da DIGOS soruşturma kapsamına aldı. AC Milan Futbol Kulübü'ne geçen yıl Mart ayında da bir tehdit mektubu gönderilmiş, içinden tüfek kurşunları da çıkmıştı. Ancak bu mektupta, kulübün Toscana bölgesinden fanatik kanatlarından biri olan ve ismiyle terörist grup "Kızıl Tugaylar"a gönderme yapan "Kızıl-Siyah Tugaylar" imzası yer almıştı. DİGOS'un olaylar arasındaki bağlantıyı araştırdığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious