Milangaz'daki bomba patlatıldı (2)

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Büyükçekmece'deki Milangaz dolum tesislerine dolum için getirilen piknik tüpündeki bomba düzeneği, jandarma ekiplerini harekete geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Milangaz dolum tesislerine getirilen bir piknik tüpü, dolum esnasında görevlilerin dikkatini çekti. Görevliler, normalinden daha fazla ağırlığı bulunan tüpü dolum tesislerinin hemen önüne çıkarttı. Burada tüpü bir süre inceleyen dolum tesisi görevlileri, daha sonra durumu Jandarma'ya bildirdi. Olay yerine gelen Jandarma ekipleri, tüpü bir süre inceledikten sonra dolum tesisleri etrafında güvenlik önemine aldı. Olay yerine sağlık ekibi ve itfaiye ekiplerini çağıran jandarma, bomba uzman ekiplerine de haber verdi.

Olay yerine gelen bomba uzman ekibi, incelediği tüpü tesislerden uzaklaştırarak güvenli bir alana götürdü. Jandarma, dolum tesisleri önünden geçen yolu da trafiğe kapattı. Daha sonra yerleştirilen funye ile tüp, kontrollü bir şekilde patlatıldı. Tüpün patlatılmasının ardından jandarma ekipleri, tüpün üzerindeki araştırmasına devam etti.

Öte yandan, tesislerde görüntü almak isteyen basın mensuplarına tesisin özel güvenlik görevlileri saldırdı. Güvenlikçilerle basın mensupları arasında arbede yaşandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious