Milas'ta şantiye zincirleme eylemi

Milas'ta şantiye zincirleme eylemi.14395
  • Giriş : 29.03.2008 / 15:01:00

Bodrum'dan Muğla'nın Milas ilçesine gelen bir grup, denizi izinsiz doldurduğu iddia edilen şirketin şantiye binasını, zincirle temsili olarak mühürledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kendilerine, ''Yurtsever Cephe Bodrum'' adını veren yaklaşık 20 kişilik grup, Milas'ın Güllük beldesi Pina mevkisinde denizin izinsiz doldurulduğu iddia edilen bölgeye geldi.

''Yağma, talan ülkeye ihanettir'' yazılı pankartla bir süre yürüyüp, slogan atan gruptakiler, daha sonra denizi izinsiz doldurduğu iddia edilen şirketin şantiye binası önünde toplandı.

Yanlarında getirdikleri zincirle şantiye binasını temsili olarak mühürleyen gruptakiler, ''tutanak'' olduğunu söyledikleri açıklamayı, zarfın içine koyarak kapının girişine bıraktılar.

Denizin izinsiz doldurulduğu iddia edilen alana gelen gruptakiler adına açıklama yapan Ayhan Karahan, denizin izinsiz doldurulduğunu öne sürdü.

Kaçak yapıldığı iddia edilen dolgunun mühürlenmesinin ya da kaldırılmasının kendilerini tatmin etmeyeceğini belirten Karahan, ''Yağmacılar, onlara yardım eden tüm kurumlar, bunun hesabını vermelidir. Denizi izinsiz dolduranlar derhal halka ait bu alanlardan çekilmelidir. Yağma faaliyetlerine son verilmesi konusunda herkesi uyarıyoruz'' dedi.

Gruptakiler, açıklamanın ardından dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious